Paylaşım

Huawei İşitme Engelliler için Geliştirdiği StorySign Uygulamasını Harika Bir Reklam ile Tanıttı

 

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei son dönemde büyük bir atak gerçekleştirmiş durumda. Şirket ürettiği telefonların yanı sıra geliştirdiği uygulamalar ile dikkatleri üzerine topluyor. Yeni yılın yaklaştığı şu günlerde Huawei, geliştirdiği StorySign adlı uygulamasını dokunaklı bir reklam filmi ile tanıttı. Geliştirilen uygulama ile Huawei, işitme engelli çocuklara yönelik harika bir projeye imza atmış oluyor.

Geliştirilen uygulama ile işitme engelli kullanıcılar, telefonun kamerası ile görüntüledikleri sayfayı anlayabiliyorlar. Star adındaki sanal karakter, okunan metni gerçek zamanlı olarak işaret diline çeviriyor. Şirket Dünya genelinde 32 milyon işitme engelli çocuğun olduğunu ve bu uygulama ile yeni bir kapı aralanacağını belirtiyor.

Dünya Sağlık Örgütüne göre geçtiğimiz yıl itibari ile 466 milyon insan işitme kaybına karşı mücadele ediyor. Uygulama geçtiğimiz günlerde Android kullanıcıları için yayınlanırken, kısa zaman içerisinde iOS kullanıcıları için sunulması bekleniyor. Reklam filmini izlediğiniz uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın


Bunu okuyan bunları da okur