Yatırım yapmaya başla!

Huawei İngiltere’deki 5G Yatırımlarına Yönelik Gazetelere Tam Sayfa İlan Verdi

Çinli teknoloji devi Huawei, İngiltere’deki 5G yatırımlarını anlatan reklamını ulusal gazetelerde yayınladı.
Huawei İngiltere’deki 5G Yatırımlarına Yönelik Gazetelere Tam Sayfa İlan Verdi

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Huawei, telekomünikasyon ve akıllı telefon pazarında yaptığı yatırımlar ile adından sıkça söz ettiriyor. Son yıllarda büyük bir yükseliş sergileyen şirket, bir yandan da ABD yaptırımlarına karşı ayakta durmaya çalışıyor.

Trump hükümeti Huawei’nin Çin hükümeti lehine casusluk faaliyetleri yürüttüğü gerekçesiyle Huawei’yi kara listeye almıştı. ABD’deki şirketlerin Huawei ile ticaret yapması için hükümetten lisans alması gerekiyor. Huawei dünyanın dört bir yanında ülkelerin 5G altyapısını oluşturmaya devam ediyor. Bu ülkeler arasında İngiltere de bulunuyor.

Bugüne kadar İngiltere’de yapılan 5G yatırımlarında Huawei’nin büyük payı olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Huawei’ye ABD’den sonra başka ülkelerden de kötü haberler gelebileceği iddia edilmişti. Çinli şirket İngiltere’de yeni bir reklam kampanyasına başladı. Huawei’nin İngiltere’yi bırakmaya niyeti yok gibi görünüyor.

Huawei Gazetelere İlan Verdi

Huawei Gazetelere İlan Verdi

Çinli teknoloji devi bugüne kadar İngiltere’de yaptığı yatırımları anlattı ve ülkenin önde gelen gazetelerine tam sayfa ilan verdi. Yayımlanan ilanda, “Yaklaşık 20 yıldır İngiltere’nin mobil ve geniş bant şirketlerine 3G ve 4G sağladık” ifadeleri yer alıyor.

Söz konusu reklam The Guardian, Daily Telegraph, Times, Mirror, Sun ve Daily Mail’in aralarında olduğu çok sayıda gazetede tam sayfa olarak yayımlandı. Bununla beraber ülkede faaliyet gösteren bazı yerel gazetelerde de bu reklamı görmek mümkün. Çinli şirket reklam kampanyasının ilerleyen günlerde dijital platformlarda, haber bültenlerinde ve ticari yayınlarda da yer alacağının altını çiziyor.

İngiltere bu yılın başında Huawei’yi yüksek risk kategorisine aldı ve 5G yatırımlarında sınırlı rol oynaması kararını almıştı. Şüphesiz bu kararda ABD baskısının etkisi olduğu söylenebilir. Huawei böylece verilerin depolandığı ve yönlendirildiği altyapıya karışmadı ve sadece baz istasyonlarının kurulumunu gerçekleştirdi.

Huawei’nin ülkedeki 5G tedariki yüzde 35 ile sınırlanmıştı. Ancak Başbakan Boris Johnson’un talimatı ile bu payın 2023 yılına sıfırlanması planlanıyor. Kabinedeki bakanlar ise böyle bir durumun şu an için imkansız olduğunu düşünüyor.

Huawei için İngiltere Önemli

Huawei için İngiltere Önemli

Huawei Başkan Yardımcısı Victor Zhang ise yaptığı açıklamada, “Huawei olarak İngiltere’deki herkes için bağlantıyı geliştirmeye yönelik taahhüt ediyoruz. Özel bir şirket olarak önceliğimiz, mobil ve geniş bant şirketlerinin daha iyi bağlantılı bir İngiltere kurmasına yardımcı olmaktır” ifadelerine yer verdi. Çinli şirket İngiltere’deki reklam kampanyasını iki ay önce başlatmıştı.

Ancak Corona virüsünün yaygınlaşması ile beraber kampanya durdurulmuştu. Önümüzdeki 3 hafta daha reklamların devam edeceği belirtiliyor. Geçtiğimiz ay ABD Huawei’nin yarı iletken teknolojisini sınırlayacak kararlar almıştı. Bu konuyla ilgili konuşan Zhang, “Bu kararın yarı iletken endüstrisinin küresel tedarik zincirini büyük ölçüde etkileyeceğini düşünüyoruz. Bir çözüm bulmamız gerekiyor” diye konuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum