Yatırım yapmaya başla!

Huawei ve Honor’un Gelecek Planları Hayata Geçerse Dünyaya Hükmedecekler!

Teknoloji devi Huawei’nin CEO’su Richard Yu, gelecek planlarından bahsetti. Eğer planlar hayata geçerse Çinli akıllı telefon devi sektörün büyük bölümünü ele geçirmiş olacak.
Huawei ve Honor’un Gelecek Planları Hayata Geçerse Dünyaya Hükmedecekler!

Akıllı telefon dünyasına son yıllarda Huawei’nin damga vurduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Son yıllarda özellikle Huawei, geliştirdiği amiral gemileri ile Apple’ı geride bırakıp dünyanın en çok satış rakamına ulaşan ikinci akıllı telefon devi olmayı başardı. Honor ise Çin piyasasında yüksek potansiyele sahip.

Bilindiği üzere Huawei ve Honor aynı çatı altında birleşmiş şirketler. Çinli teknoloji devlerinin gelecek planları ise sektörün büyük bölümünü ele geçirmeye yönelik. Son olarak şirket CEO’su Richard Yu, ‘Çift Marka Stratejisi’ adı altında geleceğe dair planlarından bahsetti. Her iki marka için de benzer stratejilerin olduğu gelecek planların detayları ise şu şekilde.

Huawei ve Honor’un Planları Büyük

Huawei ve Honor’un Planları Büyük

Richard Yu’nun yaptığı açıklamalarda Huawei ve Honor’un sektörün büyük bölümünü ele geçirmeyi hedeflediği anlaşılıyor. Buna göre önümüzdeki dönemde Huawei, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmayı amaçlıyor. Honor ise Çin’in 2. büyük akıllı telefon üreticisi ve dünyada 4. büyük akıllı telefon devi olmayı planladığı açıklandı. Huawei ayrıca planlanan proje çerçevesinde Honor’u, ileriye dönük teknoloji ürünlerinde destekleyeceği belirtildi.

Çinli teknoloji devi, bugün itibariyle 2012 yılında koymuş olduğu hedefleri tutturmuş olmanın memnuniyetini yaşıyor. Şirketin tüketici elektroniği grubu bu süre içerisinde yüzde 48,4 seviyesinde artırmayı başardı. Huawei’nin tüketici işletmesi ise yıllık yüzde 45,1 gelir artışı gerçekleştirdi ve şirketin büyümesinde büyük rol oynadı.

Akıllı telefon pazarındaki verilere bakıldığında, geçtiğimiz yılın ilk üç çeyreğinde bir önceki yıla göre yüzde 3,1 düşüş yaşandığı görülüyor. Bu duruma rağmen Huawei ve Honor, gösterdikleri performans ile adeta göz dolduruyor. Söz konusu dönemde Honor’un satışlarını yüzde 27,1 oranında artırmış olması büyük başarı. Ülkemizde de 8 modeli ile faaliyet gösteren Honor, akıllı telefon sahnesinde son derece aktif bir görüntü çiziyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum