Yatırım yapmaya başla!

Huawei Kendi Geliştirdiği HongMeng OS’un Yer Alacağı Ürünleri Önümüzdeki Ay Açıklayacak

Çinli teknoloji devi Huawei’nin bir süredir üzerinde çalıştığı işletim sistemi HongMeng OS cihazlarda yer almaya hazırlanıyor. Şirket yeni işletim sistemini hangi ürünlerde yer vereceğini gelecek ay açıklayacak.
Huawei Kendi Geliştirdiği HongMeng OS’un Yer Alacağı Ürünleri Önümüzdeki Ay Açıklayacak

Bilindiği üzere Huawei, teknoloji dünyasında gündemi en çok meşgul eden şirketlerden birisi konumunda. Teknoloji devi akıllı telefon pazarındaki payını son yıllarda gözle görülür derecede artırdı. ABD’li Apple’ı geride bırakan Çinli teknoloji devi, satış rakamları ile Samsung’un ensesinde olmaya başladı. Ancak geçtiğimiz aylardan beri şirketin üzerinde kara bulutlar dolaşıyor.

Bilindiği üzere ABD hükümetinin almış olduğu karar sonrası başta Google olmak üzere Intel, Qualcomm, Microsoft ve daha pek çok şirket Huawei’yi kara listeye almıştı. Huawei’nin ABD yaptırımlardan öncesinde bile kendi işletim sisteminin üzerinde çalıştığı biliniyordu. Çok fazla konuşulmasa da bu konuya yönelik bazı haberler gündemde yer almıştı.

Ancak son yaptırımlar ile beraber Huawei kendi işletim sistemine yönelik çalışmalarına hız verdi. Çin pazarında HongMeng OS olarak duyurulan ve Avrupa’da ise Harmony OS olarak gelmesi beklenen işletim sisteminin yakın zamanda sunulması bekleniyor. Son haberlere göre Huawei, HongMeng OS’un hangi cihazlarda yer alacağını önümüzdeki ay duyuracak.

HongMeng OS’un Geleceği Şekilleniyor

HongMeng OS’un Geleceği Şekilleniyor

Huawei bir süredir kendi işletim sistemi HongMeng OS üzerinde harıl harıl çalışmaya devam ediyor. Test süreçlerinde sona yaklaşıldığı belirtiliyor ve önümüzdeki ay içerisinde işletim sisteminin kullanıma sunulması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklama Huawei’nin akıllı telefon modellerinde Android kullanmaya devam edeceği yönündeydi. Bu demek oluyor ki yeni işletim sistemi başka mecralarda hayat bulacak.

Hatta şirketin bünyesi altında bulunan Honor marka akıllı televizyonlarda Harmony OS’un hayat bulacağı gündeme gelmişti. Bununla beraber Huawei’den önümüzdeki ay içerisinde HongMeng OS yüklü ürünlere dair resmi duyurular yapılması bekleniyor. Huawei yetkilileri kendi işletim sistemlerinin, Android’den çok daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

Ancak yine de son gelişmelere göre akıllı telefonlarda Android kullanmaya mecbur gibi görünüyor. Huawei’nin kendi işletim sistemine dair büyük beklentiler içerisinde olduğu biliniyor. Şirket çok geniş bir yelpazede işletim sistemine hayat vermenin planlarını yapıyor.

HongMeng OS, Akıllı Ekran’a Geliyor

HongMeng OS, Akıllı Ekran’a Geliyor

Çin’in resmi yayın organlarından birinde yer alan habere göre HongMeng OS’un hangi üründe yer alacağı belli oldu bile. Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre önümüzdeki ay “Akıllı Ekran” adında yeni bir ürün tanıtılacak. Bu üründe HongMeng OS’un yüklü olarak sunulması bekleniyor. Geliştirilen ürünün ev kullanıcılarına yönelik bir eğlence platformu olması bekleniyor.

Huawei kendi işletim sistemini akıllı telefonlarda sunmadan önce başka ürünlerde denemek istiyor gibi görünüyor. Eğer bu süreç beklendiği gibi giderse Huawei önümüzdeki süreçte Google’a karşı daha dik durabilir. Çinli teknoloji devinin önümüzdeki hafta ikinci çeyrek verilerini açıklaması bekleniyor. Uzmanlar Çin pazarında yapılan satışların ABD yaptırımlarından gelen zararı önemli ölçüde kapatacağını tahmin ediyor.

Çin’de Sahte Huawei Telefonlar Ele Geçirildi

Çin’de Sahte Huawei Telefonlar Ele Geçirildi

Çinli teknoloji devi akıllı telefon piyasasının başrol oyuncularından biri konumunda. Çok konuşulan markanın Çin pazarında taklitleri ortaya çıktı. Son olarak ortaya çıkan bir haber, Çin’de 600’den fazla sahte akıllı telefon ve pek çok sahte aksesuarın Huawei adı altında satıldığı yönünde. Polis tarafından tespit edilen sahte ürünlere el konuldu.

Bilindiği üzere Çin pazarında sahte ürünlere çok sık rastlanıyor. Son haber gösteriyor ki Huawei marka telefon ve aksesuarlar da bu durumdan nasibini almış. Uzmanlara göre hala yakalanmamış durumda olan binlerce sahte Huawei ürünü mevcut.

Şirket ürünlerini kendi mağazaları ve büyük satış platformları üzerinden gerçekleştiriyor. Uzmanlar satın alma işlemlerinin güvenilir mecralardan yapılması gerektiği konusunda uyarıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum