Yatırım yapmaya başla!

Huawei İşletim Sistemi HarmonyOS için Yeni Ticari Markaların Tescilini Aldı

Huawei geçtiğimiz yıl tanıttığı HarmonyOS için yeni ticari marka isimlerini aldı.
Huawei İşletim Sistemi HarmonyOS için Yeni Ticari Markaların Tescilini Aldı

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei, dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticileri arasında yer alıyor. Her yıl tanıtılan yeni modeller ile milyonlarca kişiye ulaşan şirket, akıllı telefon pazarındaki yüksek payı ile dikkat çekiyor. Yapılan son pazar araştırmaları Huawei’nin Samsung’u geçerek bu zirvesinde olduğunu gösteriyor. Bazı tahminlere göre 2020 yılının ilk yarısında Huawei’nin akıllı telefon satışları ile Samsung’u geride bırakabileceği belirtiliyor.

Teknoloji devi bu gelişmelerin yanı sıra geçtiğimiz yıldan bu yana ABD ambargosuna maruz kalmakta. ABD hükümeti Huawei’nin Çin hükümeti için casusluk faaliyetleri bulunduğu iddiasıyla yaptırım uygulama kararı almıştı. Bu kararlar nedeniyle şirketin yeni telefonlarında Google uygulamaları kullanılamıyor.

Ancak şirket Google’ın geliştirmiş olduğu Android işletim sistemi ile devam edebiliyor. Huawei yaptırımlar sonrası kendi işletim sistemine dair çalışmalarına hız vermişti. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl HarmonyOS’un tanıtımı gerçekleştirildi. Henüz akıllı telefonlarda kullanılmayan bu işletim sistemi için yeni ticari marka başvuruları yapıldı.

HarmonyOS’a Yeni Ticari Markalar Eklendi

HarmonyOS’a Yeni Ticari Markalar Eklendi

Huawei geçtiğimiz yıl kendi işletim sistemi HarmonyOS’u tanıttı ancak şirket yetkilileri akıllı telefon tarafında Android ile devam etmek istediklerini her fırsatta dile getirdiler. Buna rağmen olabilecek her türlü gelişmeye karşın HarmonyOS’un geliştirme süreci tüm hızıyla devam ediyor. Çinli teknoloji devi son olarak HarmonyOS için üç yeni ticari markayı kayıt ettirdi. Bu markalar Huawei HarmonyOS, HarmonyOS Connected ve HarmonyOS Linked olarak sıralanıyor.

Bu markaların içeriğine ve hangi alanlarda kullanılacağına dair detaylı bir bilgi yer almıyor. Çinli şirket ilk olarak işletim sisteminin adını HongMengOS olarak duyurmuştu. Sonrasında ise bu isim HarmonyOS olarak değişti. Şirketin aldığı ticari markalarla ilgili bazı yorumlar yapılıyor. HarmonyOS Connected ve HarmonyOS Linked isimlerinin giyilebilir teknoloji ve otonom sürüş destekli otomobiller için kullanılacağı tahmin ediliyor.

Huawei yetkilileri HarmonyOS’un kullanım alanının son derece geniş olacağını açıklamıştı. İşletim sistemi IoT cihazları, bilgisayar, akıllı televizyon ve giyilebilir teknoloji ürünlerinde kullanılacak şekilde geliştirildi. Çinli teknoloji devinin bu yıl içerisinde düzenleyeceği konferans ile HarmonyOS 2.0 tanıtması bekleniyor. Alınan marka tescillerinin de bu sürümle alakalı olabileceği tahmin ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum