Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Huawei HarmonyOS 2.0 Sürümünü İlk Kez Bir Akıllı Telefonda Sunabilir

Huawei’nin kendi geliştirdiği işletim sistemi HarmonyOS’un yeni sürümü akıllı telefonda yer alabilir.
Huawei HarmonyOS 2.0 Sürümünü İlk Kez Bir Akıllı Telefonda Sunabilir

Çinli teknoloji şirketi Huawei dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticileri arasında yer alıyor. Her yıl milyonlarca kişiye mobil cihaz satışı gerçekleştiren şirket, Samsung ve Apple gibi devlerle pazarda rekabet ediyor. Bilindiği üzere teknoloji devi geçtiğimiz yıldan bu yana ABD yaptırımlarının etkisi altında. Alınan karar gereği ABD’li şirketlerin Huawei ile ticaret yapabilmesi için Ticaret Bakanlığı’ndan lisans almaları gerekiyor. Bu lisanslar geçici olarak veriliyor ve belirli bir zamandan sonra süresi doluyor.

Geçtiğimiz günlerde Huawei’nin akıllı telefonlarında Google servislerini kullanım dışı bırakabilecek lisansın süresi dolmuştu. Tüm bu gelişmelerin yanı sıra yaptırımların başladığı dönem Huawei kenti ekosistemine yönelik çalışmalara hız verdi. Şirket geçtiğimiz yıl kendi işletim sistemi HarmonyOS’un tanıtımını gerçekleştirdi.

Bu işletim sisteminin ilk tanıtıldığında akıllı telefonlar başta olmak üzere giyilebilir teknoloji, bilgisayar ve IoT ürünlerinde kullanılacağı açıklanmıştı. Ancak teknoloji devi daha sonrasında akıllı telefonlarda HarmonyOS’u sunmaktan vazgeçmiş ve Android ile devam edeceğini duyurmuştu. Önümüzdeki günlerde ise HarmonyOS 2.0 tanıtılacak ve yeni sürümün akıllı telefonlarda yer alabileceği konuşuluyor.

HarmonyOS 2.0 Yaklaşıyor

HarmonyOS 2.0 Yaklaşıyor

Huawei’nin geçtiğimiz yıl duyurduğu HarmonyOS ilk kez şirketin bünyesi altında olan Honor’un akıllı televizyon modellerinde kullanıma sunulmuştu. Daha önce yetkililerden yapılan açıklamalarda 2020 yılı içerisinde işletim sisteminin akıllı telefonlarda yer alabileceği belirtilmişti. HarmonyOS 2.0’un ne zaman kullanıma sunulacağı net olarak bilinmemekle beraber yeni sürümün akıllı telefonlarda kendisine yer bulabileceği belirtiliyor.

Bunun yanı sıra akıllı saat, dizüstü bilgisayar ve tablet için de bu işletim sisteminin kullanıma sunulacağı yönünde haberler mevcut. Akıllı telefonlarla ilgili kesin bir bilgi olmamakla beraber diğer cihazlar için bu yılın sonuna kadar HarmonyOS’un yeni sürümünün yayınlanması bekleniyor.

Bu işletim sistemi ile beraber Huawei, Google servislerinden doğan boşluğu doldurmak adına kendi ekosistemini geliştirmek adına çalışmalarını sürdürüyor. Yaptırımların başladığı günden bu yana AppGallery altyapısında önemli atılımlar yapıldı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum