Yatırım yapmaya başla!

Huawei Geliştirici Programına 1.5 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

Huawei önümüzdeki beş yıl boyunca geliştirici programına 1.5 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı. İşte detaylar;
Huawei Geliştirici Programına 1.5 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

Çinli telekomünikasyon devi programlama stratejisinin bir parçası olarak sağlam ve açık bir ekosistem kurmaya çalışırken önümüzdeki 5 yıl boyunca geliştirici programına 1.5 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Bu noktada 2015 yılında duyurulan Huawei Geliştirici Programı ile teknoloji devinin, dünya genelinde 1.3 milyondan fazla geliştiriciye ve 14.000 bağımsız yazılım satıcısına destek verdiğini duyurduğu hatırlatıldı.

Şanghay’da düzenlenen Huawei Connect 2019’da izleyiciye konuşan Başkan Vekili Ken Hu da Huawei’nin bu programı beş milyon geliştiriciye genişletmek istediğini söyledi.

Huawei Geliştirici Programı Dev Yatırım Ayrıca ortaklara, gelecek nesil akıllı uygulamalar ve çözümler geliştirme konusunda yardımcı olmak istediklerini dile getirdi. Huawei’in Cuma günkü geliştirici programındaki güncellemeler hakkında daha fazla bilgi vermesinin planlandığı da aktarıldı. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ayrı bir açıklamasında; “Programlamanın geleceği iki trilyon ABD dolarından fazla değerde olan devasa bir pazar, buraya yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Ayrıca Huawei bugün duyurulan 1.5 milyar dolarlık yatırımın bir bütün olarak sektördeki gelişmelere yönelik olacağını ve yalnızca kendi yazılım ve donanımına odaklanmayacağını bildirdi.

Huawei Geliştirici Programı Yatırım Sektöre Yönelik Olacak Hu’nun açıkladığı yatırımın şirketin daha geniş programlama stratejisinin bir parçası olduğu, stratejinin yapay zeka gibi yeni teknolojileri desteklemek için ürünlerinde temel araştırmalara yatırımın dahil olduğu belirtildi. İlaveten Çinli dev, donanım ve yazılımını müşterileri ve ortakları için daha kolay erişilebilir hale getireceğini de bildirdi. Nihayetinde Ağustos ayında akıllı telefonlardan akıllı hoparlörlere ve sensörlere kadar farklı cihazlarda kullanılabilecek kendi işletim sistemini duyuran Huawei’den gelen yeni açıklama dikkat çekti.

Nitekim dünyanın en büyük iki ekonomisi arasındaki süregelen ticaret savaşında kilit konulardan olan Huawei, ABD’nin bir dizi yaptırımının hedefi haline gelmişti. Son olarak Amerikan şirketlerinden ürün alması kısıtlanan Huawei, ABD’nin ulusal güvenlik iddialarını ise defalarca reddetmişti. Huawei’nin kurucusu ve CEO’su Ren Zhengfei, Ağustos ayında çalışanlara şirketin ölüm kalım krizi ile karşı karşıya olduğunu ve bunun için bir strateji belirlediğini söylemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum