Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Huawei’nin Beklenen Arayüzü EMUI 10’a Dair Yeni İpuçları Ortaya ÇıktıHuawei’nin Beklenen Arayüzü EMUI 10’a Dair Yeni İpuçları Ortaya Çıktı

Çinli teknoloji devi Huawei, Samsung’dan sonra en çok akıllı telefon satışı yapan firma konumunda. Bu nedenle şirketin geliştirdiği ürün ve yazılımlar milyonlarca kullanıcıyı yakından ilgilendiriyor. Her ne kadar geçtiğimiz günlerde ABD yaptırımları nedeniyle şirket zor günler geçirse de geliştirdiği stratejiler ile bu durumun üstesinden gelmeye çalışıyor.

Teknoloji devi akıllı telefonlarda EMUI adını verdiği kendi arayüzünü kullanıma sunuyor. Android işletim sisteminin açık kaynak olması ile beraber Huawei’nin geliştirdiği EMUI arayüzü, akıllı telefon modellerinde yer alıyor. Önümüzdeki günlerde arayüzün son sürümü EMUI 10’un tanıtılması bekleniyor. Geri sayım sürerken Huawei’den yeni arayüze dair bir takım detayların yer aldığı bir tanıtım videosu yayınlandı.

Resmi tanıtım 9 Ağustos tarihinde düzenlenecek olan Huawei Geliştirici Konferansı’nda yapılacak. 11 Ağustos’a kadar sürecek etkinlikte teknoloji devine dair pek çok yeni ürün ve yazılımın tanıtılması bekleniyor. EMUI 10 arayüzü Huawei ve Honor imzalı akıllı telefonlarda yer alıyor ve kullanıcılara pek çok yenilik sunuyor. Geliştirilen arayüzün Google’ın geliştirme sürecinde olan Android Q’da kullanılabilir olacağı biliniyor.

Hazırlanan tanıtım videosunda yeni arayüzün kullanım deneyimine dair pek çok ipucuna yer verilmiş. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan Huawei Geliştirici Konferansı’nda EMUI 10 ile beraber şirketin kendi geliştirdiği HongMeng OS’un da tanıtımı yapılması bekleniyor. Yeni işletim sisteminin kullanım alanının bu tanıtımda netleşmesi bekleniyor. Android tabanlı EMUI 10 arayüzünün tanıtım filmini videodan izleyebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur