Yatırım yapmaya başla!

Huawei’nin Android Tabanlı Yeni Arayüzü EMUI 10 Hızla Yayılıyor

Huawei’nin Android 10 tabanlı geliştirdiği arayüzü EMUI 10 kısa sürede 1 milyon kullanıcıya ulaştı.
Huawei’nin Android Tabanlı Yeni Arayüzü EMUI 10 Hızla Yayılıyor

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei dünya genelinde milyonlarca kullanıcısına ürün ve yazılım desteği sunuyor. Şirket son yıllarda akıllı telefon pazarında büyük bir gelişme kaydetti. Öyle ki bugün itibariyle Samsung’dan sonra en fazla akıllı telefon satışı yapan firma konumunda. Bilindiği üzere teknoloji devinin akıllı telefon modellerinde Android sürümlerine yer veriliyor. Son dönemde ABD yaptırımları nedeniyle Huawei’nin Android lisansı askıya alınmış durumda. Ancak yeni lisans anlaşması ile telefonlarda Android tabanlı işletim sistemi kullanılabiliyor.

Huawei şu günlerde Android 10 tabanlı arayüz EMUI 10’un geliştirme sürecini yürütüyor. Yeni nesil amiral gemileri EMUI 10 ile gelirken daha önceden sunulmuş olan telefonlar için işletim sisteminin beta ve yayınlama süreçleri devam ediyor. Gelen son açıklama ise EMUI 10’un kullanıcı sayısının hızla arttığını gösteriyor. Çinli şirket tarafından yapılan son açıklama EMUI 10’un 1 milyon barajını aştığı yönünde.

EMUI 10’dan Kısa Sürede Büyük Başarı

EMUI 10’dan Kısa Sürede Büyük Başarı

Bilindiği üzere akıllı telefon üreticileri Google’ın yayınladığı Android işletim sistemini kendi kullanıcılarına yönelik özelleştiriyor. Android’in açık kaynak kodlu bir yazılım olması Samsung, Huawei, LG, OnePlus ve Xiaomi gibi pek çok üreticiye özelleştirme imkanı veriyor. Huawei’nin Android 10 altyapısı üzerine inşa ettiği EMUI 10 işletim sisteminin dağıtımı devam ediyor. Şirketten yapılan son açıklamalar yeni arayüzün 1 milyon kullanıcıya ulaştığını gösteriyor.

Arayüz ilk olarak Eylül ayının başında amiral gemisi P30 ve P30 Pro modelleri için sunulmuştu. Android 10’un en sevilen özelliklerinden birisi olan karanlık mod başta olmak üzere pek çok yenilik ve iyileştirme bu arayüz ile kullanıcılarla buluşuyor.

Bugün itibariyle EMUI 10 arayüzünü P30, Mate 20, Mate 10, P20, Nova, Maimang, Enjoy, ve Honor imzalı telefonların alacağı biliniyor. Çinli teknoloji devinin kısa süre içerisinde güncellemeleri yayınlaması bekleniyor. Sürecin devam etmesi ile beraber EMUI 10 arayüzüne ulaşan kullanıcı sayısının katlanarak artması bekleniyor.

EMUI 10 Beklenenden Hızlı Yayılıyor

EMUI 10 Beklenenden Hızlı Yayılıyor

Genel olarak Android sürümlerinin iOS sürümlerine göre çok daha yavaş yaygınlaştığı biliniyor. Bunun başlıca sebebi Apple’ın iPhone kullanıcılarına işletim sistemini kendisinin geliştiriyor olması. Başka bir üretici tarafından ek bir özelleştirme yapılmıyor.

Android işletim sistemi ise Samsung, Huawei, Xiaomi, LG gibi pek çok üretici tarafından kullanıcılara yönelik yeniden geliştiriliyor. Bu da Android sürümlerinin yaygınlaşma sürecini önemli derecede yavaşlatıyor. Bu şartlarda EMUI 10’un kısa sürede 1 milyon rakamını aşmış olması Huawei’nin başarısı olarak gösterilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum