Yatırım yapmaya başla!

Huawei Davası Güvenilir Liman Talebini Artırırken, Brexit Oylaması Başlığında Pariteler

ABD'nin Huawei davası ve Brexit oylamasında artan risk kaynaklı Japon yeni ve altın primlenmeye devam ederken, gelişmeler ışığında paritelere bakış.
Huawei Davası Güvenilir Liman Talebini Artırırken, Brexit Oylaması Başlığında Pariteler

ABD Merkez Bankası (FED) toplantısı bugün başladı. Toplantı Çarşamba günü sona erecek ve TSİ 22:00’da FED faiz kararını açıklayacak. Açıklanacak rakamların dışında Başkan Powell’ın konuşmadaki vurguları ve tonundan da gelecek konjonktüre bakış sağlanacak. Son açıklamada sergilenen güvercin tutumda bir değişiklik beklenmiyor ve bu doğrultuda bir faiz artırımı öngörülmemekte.

ABD Hükümeti tarihinin en uzun kapalılık döneminin ardından 15 günlük süre ile açıldı ve hükümetin kapalı olduğu süre zarfında aksaklık görülen veri akışında beklenti kademeli açıklamaların gelmesi yönünde gözleniyor. Avrupa Bölgesi’ni baskılayan İngiltere Brexit sürecinde oylamaya odaklanılmış durumda. EUR/USD paritesinde bugün yataydan negatif yönlü hafif bir ayrışma gözlenirken değişim %0.05 ile değer kaybı yönünde gözleniyor ve parite 1,1424 seviyesinden işlem görüyor.

Brexit Oylaması ve GBP/USD

Brexit Başlığında GBP/USD ParitesiGeçtiğimiz yıl ertelenen ancak 15 Ocak tarihinde gerçekleştirilen Brexit Oylamasında Theresa May ciddi bir fark ile mağlubiyete uğramış ardından güvenoyu kazanmıştı. May’in sunduğu “B” planının “A” planından pek değişiklik içermediğini öne süren muhalif taraf görünümü olumsuz etkilemişti. Ancak dün DUP’tan “B” planına destek gelebileceği yönündeki açıklamalar da gözlenmişti.

Oylamanın sonucuna göre bir referandum olasılığı ya da anlaşmanın 50. maddesine göre sürenin uzatılması gündemi ile karşılaşılabilir. GBP/USD’de %0.21 primlenme gösterirken 1,3188 seviyesinde fiyatlanıyor. Parite 50 günlük hareketli ortalamasının gözlendiği 1,1355 seviyesinin üzerindeki performansı ile ılımlı bir tablo sergileyebilir.

Güvenilir Limana Yönelen Yatırımcı

Japon yenine Talep ArtıyorGüvenilir limanlardan bölgesel JPY ABD ve Çin gerginliğinin bu haftaki görüşmeleri öncesi ABD’nin Huawei’ye dava açmasının ardından yatırımcı tarafında gelişmenin risk ihtimalini artırdığı kaynağında alıcılı bir seyir gösteriyor.

USD/JPY bugün %0.06 prim gösterirken 109.41’den işlem alıyor. Paritede 109,47 seviyesinde gözlenen 100 günlük hareketli ortalamanın hafif altındaki seyrin yukarı yönlü kırılması beklenirken 110,0 psikolojik seviyesinin kırılması olumlu bir hava getirebilir.

XAU/USD’de Görülen Değerlenme

Altın Değer Kazanımına Devam EdiyorDeğerli metalde (XAU/USD)görülen %0.43’lük prim ile 1.308,99 seviyesinde gerçekleşiyor. Risk iştahında bozulmaya kaynak görülecek Huawei davasının ardından güvenilir liman arzında küresel anlamı olan ons altının değerlenmekte.

11 teknik indikatörden 10’u al sinyalinde çalışırken, 1 tanesi satış bölgesinde dalgalanıyor. Hareketli ortalamalarda ise aşağı yönlü çizilecek grafikte 20 günlük hareketli ortalamanın okunduğu 1.306,03 seviyesi olası bir destek olabileceği gibi global düzlemde araca olan bakış yükselme eğiliminin daha ağır bastığı şeklinde.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum