Yatırım yapmaya başla!

Huawei Çin’deki Salgına Rağmen Üretiminde Kesinti Olmadığını Açıkladı

Huawei, Çin’deki Coronavirüs salgınına rağmen üretim ve operasyonlarına devam ettiğini açıkladı.
Huawei Çin’deki Salgına Rağmen Üretiminde Kesinti Olmadığını Açıkladı

Çinli teknoloji devi Huawei dünyanın en büyük şirketlerinden biri konumunda. Akıllı telefon pazarında Samsung’dan sonra en çok satış yapan firma büyük bir pazar payına sahip. Bilindiği üzere son dönemde Çin’de yaşanan Corona virüsü dünya genelinde çok sayıda şirketin yeni kararlar almasına neden oldu. Apple ve Google geçtiğimiz günlerde ülkedeki ofislerini geçici olarak kapatma kararı almıştı. Keza Facebook, Razer gibi sektörün önde gelen şirketleri de çalışanlarının ülkeye seyahatlerini kısıtlayacağını açıkladı.

Ülke Coronavirüs etkisinde olmaya devam ediyor ve hastalığın görüldüğü kişi sayısı her geçen gün artıyor. Yüzlerce insanın hayatını kaybettiği virüsle ilgili geçtiğimiz günlerde Dünya Sağlık Örgütü uluslararası acil durum ilan etti. Çin’in en büyük şirketlerinden biri olan Huawei ise yaptığı açıklama ile operasyonlarına devam ettiğini duyurdu.Ülkedeki yerel yönetimler Huawei’ye üretimlerini durdurma çağrısında bulunmuştu.

Huawei’den Üretim Açıklaması

Huawei’den Üretim Açıklaması

Huawei tarafından yapılan açıklamada tüketicilere yönelik cihazlar ve taşıyıcı ekipmanlar dahil olmak üzere üretimin kesintisiz bir şekilde devam ettiği belirtildi. Çin hükümeti daha önce ülkedeki firmaların geçici bir süreliğine de olsa üretimi durdurmasını talep etmişti. Wuhan kentinde ortaya çıkan virüs kısa sürede yayıldı ve başka ülkelerde de görülmeye başlandı. Çin hükümeti ise salgın başkent Pekin’e ulaşmadan engellemeyi planlıyor.

Huawei’nin özel muafiyetler elde ederek üretim hatlarını kesintisiz bir şekilde çalıştırdığı belirtiliyor. Teknoloji devi daha önce Wuhan bölgesinde salgının yayılmasını önlemek için inşa edilen hastanenin 5G altyapısını kurmuştu. Çin merkezli şirketler arasında üretimi devam ettiğini açıklayan tek şirket Huawei değil. Flash bellek üreticisi YMTC virüs salgınına rağmen üretim ve operasyonlarına devam ettiğini doğruladı.

Şirket adına açıklama yapan bir sözcü “Şu anda YMTC’deki üretim ve operasyonlar normal ve düzenli bir şekilde ilerliyor” diye konuştu. Hiçbir çalışanda enfeksiyona rastlamadıklarını söyleyen şirket sözcüsü, güvenliği sağlamak adına gerekli önlemleri aldıklarını ifade etti. Çin’de üretim tesisi bulunan TSMC, Samsung, BOE gibi şirketler de salgına rağmen operasyonlarını devam ettirdiğini açıklayan şirketler arasında yer alıyor. Uzmanlar salgının yayılmasının ilerleyen dönemde üretimi olumuz etkileyebileceğine dikkat çekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum