Yatırım yapmaya başla!

Huawei’in Çin’deki Akıllı Telefon Sevkiyatları %31 Artarken Apple ve Çinli Rakipler Geriledi

Çin’deki Huawei akıllı telefon sevkiyatı ikinci çeyrekte yüzde 31 yükselirken, Apple’ın yanında Oppo, Vivo ve Xiaomi’nin sevkiyatları düşüş gösterdi. İşte detaylar;
Huawei’in Çin’deki Akıllı Telefon Sevkiyatları %31 Artarken Apple ve Çinli Rakipler Geriledi

Araştırma firması Canalys’ten gelen yeni verilere göre Çinli teknoloji devi sekiz yıl içinde ülkedeki en yüksek pazar payını elde ederken Huawei’in Çin’deki akıllı telefon sevkiyatları ikinci çeyrekte arttı.

Huawei’nin Çin’deki akıllı telefon sevkiyatlarının, genel pazar yavaşlarken bile yıllık yüzde 31 artış kaydettiğini belirten Canalys, aynı dönemde Apple’ın sevkiyatlarının yüzde 14 düştüğünü, benzer şekilde Çinli rakipler Oppo, Vivo ve Xiaomi sevkiyatlarının da gerilediğini açıkladı.

Canalys analisti Mo Jia, Huawei’in ABD Varlık Listesi’ne eklenmesinin yurt dışında belirsizliğe neden olduğunu ancak Çin’de hızlanmaya devam ettiğini söyledi.

Huawei’in Çin’deki Akıllı Telefon Sevkiyatları %31 ArttıHuawei’in temel stratejisinin, agresif çevrimdışı genişlemeye yatırım yapmaya ve rakip markalar Oppe, Vivo’nun müşterilerini kendine çekmeye devam etmek olduğunu anlatan analist, aynı zamanda şirketin yeni kanallar ve teknolojileri desteklemek için bir pazarlama harcaması dalgası ortaya çıkardığını dile getirdi. Araştırma Huawei’in şu anda Çin’deki pazar payının yüzde 38’ini elinde tuttuğunu gösterirken firmanın küresel karmasının Çin’e doğru döndüğünü öne sürdü.

Bunun nedeni ise Huawei’in Trump yönetiminin emirleriyle ABD’de artan incelemelerle ve ticaret engelleriyle karşı karşıya kalmasıydı.

Huawei Yurt Dışı Belirsizlik Çin Pazarı Güçlü Yine de şirket bugün, siyasi rüzgarlarla karşı karşıya kalmasına rağmen 2019’un ilk altı ayında gelirinin yüzde 23.2 oranında arttığını açıkladı. Diğer taraftan Canalys, Huawei’in perakende iş ortaklarının Huawei’i seçmeyi vatanseverlikle ilişkilendirecek reklamlar yayınladıklarını, Çinli tüketicileri satın alma kararlarında politik faktörleri göz önüne almaya yönlendirdiklerini de bildirdi.

Zaten Canalys verilerine göre de toplamda şirketin çeyrek için gönderdiği akıllı telefonların yüzde 64’ü Çin pazarınaydı. Çin sevkiyatlarında düşüş gösteren Apple ise yıl başında Çin’deki zayıf talep konusunda uyarmış ama geçtiğimiz çeyrekte pazardaki gelişmelere işaret etmişti. Bugün piyasalar kapandıktan sonra açıklayacağı çeyrek dönem raporlarında Çin gelirleri bu nedenle yakından izleniyor olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum