Yatırım yapmaya başla!

Huawei CEO’su: Şirketimiz Bir Ölüm Kalım Krizi ile Karşı Karşıya

Huawei CEO’su çalışanlarına, ABD’nin devam eden baskıları ortasında şirketin bir ölüm kalım anı ile karşı karşıya olduğunu söyleyerek dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
Huawei CEO’su: Şirketimiz Bir Ölüm Kalım Krizi ile Karşı Karşıya

Çinli telekomünikasyon devi Huawei’in kurucusu ve CEO’su Ren Zhengfei, firma için bir strateji belirlerken çalışanlara; ABD hükümetinin devam eden baskıları arasında şirketin bir ölüm kalım krizi ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

Huawei’in ağ bölümü çalışanlarına notunda Ren Zhengfei, şirketin mevcut durumunu bir savaş olarak tanımlarken kullandığı ifadeler, onun çalışanlarla iletişiminde askeri dili kullanmasıyla tanınmasını akla getirdi.

Pazartesi günü ABD hükümeti, telekomünikasyon şirketi için 90 günlük uzatma yapmış ayrıca Çinli devin birçok firmasını daha kara listesine eklemişti.

Huawei CEO’su Çalışanlardan Şirketin Ölüm Kalım Anına Hazırlanmalarını İstediHuawei ise ABD’nin daha fazla kuruluşunu kara listeye eklemesini adaletsiz ve politik gerekçeli nitelendirmiş, Washington’a bu eylemini durdurması için çağrıda bulunmuştu. Huawei CEO’su da çalışanlara notunda şu ifadeleri kullandı: “Şirket bir ölüm kalım krizinde olduğuna göre ilk önceliğimiz tüm mürettebatı katkıda bulunmaya teşvik etmektir ve ikincisi de yetenekleri seçmek ve geliştirmek, sistemimize yeni kan eklemektir.” İlaveten üç ila beş yıl içinde şirkette yeni kan olacağını da belirtti.

Organizasyona daha fazla verimlilik getirme planlarını ortaya koyan Huawei patronu, raporlama yapısının birleştirilmesi, ihtiyaç fazlası personelin azaltılması, tekrarlı işlerin kesilmesi gibi adımlara atıfta bulundu.

Huawei CEO’su Çalışanlara Mektup Yeni Verimlilik Planı Aynı zamanda Huawei personelini, müşterilerle imzaladıkları sözleşmelerin zamanında ödenmesini sağlamak için niteliğine dikkat etmeye ve herhangi bir nakit akışı sorununa maruz kalmamaya çağırdı. Ren, müşterilerin talebini karşılamak için Huawei’nin önemli ekipman alımını da hızlandıracağını da ekledi. Askeri metaforlarla dolu olan notta, Huawei patronu çalışanlardan firmanın krizden kurtulmak için savaş moduna girerken satış hedeflerine yönelik agresif bir şekilde çalışmalarını istedi.

İlk yarıdaki sonuçlarının iyi göründüğünü dile getiren Ren, bunun nedenini Çinli müşterilerin halden anlamaları ve zamanında öde yapmaları olarak açıkladı.

Bunun yanında Huawei’in tam yıl sonuçlarına duyduğu güveni vurgulayarak üretim ekipmanı dahil olmak üzere bir şeyler için stratejik yatırımları artırarak para harcama ve üretim sürekliliği konusunu çözmek gerektiğini aktardı. “3-5 yıl içinde, Huawei yeni kanla akacak. Tarihin en kritik anından kurtulduktan sonra, yeni bir ordu doğacak. Ne yapmak için? Dünyaya hükmetmek” sözleri de CEO’nun Huawei’e olan inancını gözler önüne serdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum