Yatırım yapmaya başla!

Huawei CEO’su Şirketin Çin için Casusluk Yapmadığını Söyleyerek Trump’ı Övdü!

Huawei CEO'su alışılmadık biçimde uluslararası medyaya bir basın açıklamasında bulundu ve çarpıcı şeyler söyledi. Detaylar şöyle;
Huawei CEO’su Şirketin Çin için Casusluk Yapmadığını Söyleyerek Trump’ı Övdü!

Huawei CEO’su bugünkü açıklamasında, Pekin talep etse bile şirketin Çin hükümetinin müşteri verilerine erişmesine asla izin vermeyeceğini söyledi. Çinli teknoloji devi üzerindeki siyasi baskının devam etmesi üzerine çarpıcı açıklamalarda bulunan Huawei CEO’su Ren Zhengfei, uluslararası medyaya verdiği ender demeçte; şirketin ekipmanının Çin hükümetine ülkenin telekomünikasyon ağına bir giriş yetkisi verebileceği konusunda uyarı yapan ABD hükümetinin endişelerini ele aldı.

Mandarince konuşan ve şirket tarafından sağlanan bir tercümanı kullanan Ren, Huawei’in Pekin’e hiçbir zaman veri aktarmadığını söyledi. “Siber güvenlik ve gizlilik koruması söz konusu olduğunda, müşterilerimizin tarafında olmaya derinden bağlıyız. Hiçbir ülkeye ya da hiçbir bireye asla zarar vermeyeceğiz” diyen CEO, bu açıklamaları Huawei’in Shenzen’deki genel merkezinde yaptı.

Ren ayrıca Çin Dışişleri Bakanlığı’nın Çin’de hiçbir yasanın hiçbir şirkete zorunlu arka kapılar kurmasını gerektirmediğini açıkça belirttiğini hatırlattı.

Huawei CEO’su Ren Zhengfei Çin Yasaları Şirketlere Casusluk Yaptırmıyor

Huawei ve kendisinin, hiçbir zaman hükümetten uygunsuz bilgi sağlama talebi almadıklarını vurgulayan CEO, Çin’in iktidardaki partisine olan bağlarının her türlü veri talebine karşı koymasını engelleyip engellemeyeceğine dair de dikkat çekici bir yanıt verdi.

Buna göre Ren; “Bir işletmenin varlığının değerleri önce müşteridir, müşteri merkezlidir. Biz bir ticaret kuruluşuyuz, bu yüzden işletme kurallarına uymalıyız. Ve bu bağlamda, kişisel politik inancım ile ticari bir varlık olarak gerçekleştireceğimiz işletmemizin faaliyetleri arasında yakın bir bağlantı görmüyorum.” dedi.

Son olarak da;” sanırım kendimi şu anda çok net bir şekilde ifade ettim, öyle bir talebe kesinlikle hayır diyeceğiz” ifadeleriyle şirketi savundu.

Huawei CEO’su Ren Zhengfei Çin'e Asla Veri Aktarmayız Bu noktada Ren Zhengfei’nin Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nda eski bir asker olduğu ve halihazırda Çin Komünist Partisi’nin üyesi olduğu hatırlatıldı. Geçmişi nedeniyle sık sık eleştiri oklarının hedefi olan yönetici, Çin’in otoriter partisi ile uzun süredir devam eden bağlarının, hükümetin Huawei’in kullanıcı verilerini talep etmesi durumunda buna karşı çıkmasına engel olmayacağını anlattı.

Öte yandan; “Trump’ın çok iyi bir başkan olduğuna inanıyorum” sözleriyle de şaşkınlık yaratan CEO, onun vergileri keserek cesur davrandığını ve bunun ABD’deki sanayilerin gelişmesi için elverişli olduğunu düşündüğünü kaydetti.

Fakat tutuklanan kızı Meng Wanzhou’nun davası hakkındaki sorulara, devam eden sürecin durumunu gerekçe göstererek yanıt vermeyi reddetti.

Huawei CEO’su Ren Zhengfei Kızı Meng Wanzhou'nun Davası Hakkında Konuşmadı Bunun yerine Huawei’in milyarder CEO’su, ABD’ye güvendiğini, Kanadalı yasal sistemlerin açık olduğunu ve mahkemenin kararını bekleyeceğini söyledi. Neticede son zamanlarda küresel baskı altında kalan Huawei’in yöneticisinin bu açıklamaları, şirketle ilgili endişeleri gidermeye çalıştıklarını gösterdi.

Sonuçta Huawei’in yıllarca ABD’ye ekipman satması engellenmiş, bununla birlikte Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya gibi ülkeler de son aylarda şirketi 5G olarak bilinen yeni nesil mobil internet ağları için bileşen tedarik etmekten alıkoymuştu. Geçtiğimiz günlerde Polonya’da bir Huawei çalışanının casusluk suçlamalarıyla tutuklanması da şirketin sorunlarının bitmeyeceğine yorulmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum