Yatırım yapmaya başla!

Huawei CEO’su: ABD ile İlişkiler Düzelmese Bile Yolumuza Devam Edeceğiz

Huawei CEO’su Ren Zhengfei, son günlerde yaptığı çarpıcı açıklamalara bir yenisini ekledi. Huawei yöneticisi, ABD’nin ılımlı tutumuna rağmen ilişkiler düzelmese bile şirketin bu durumdan etkilenmeyeceğini söyledi.
Huawei CEO’su: ABD ile İlişkiler Düzelmese Bile Yolumuza Devam Edeceğiz

Çinli teknoloji devi Huawei gündeminde son günlerde ABD yaptırımlarından başka bir konu konuşulmaz oldu. ABD’li teknoloji şirketlerinden gelen yaptırımlar üretim ve satış anlamında Huawei’yi doğrudan etkiledi. Çinli teknoloji devinin bu gelişmeler karşısında yeni stratejiler geliştirdiği biliniyor.

Bu stratejiler arasında en çok dikkat çeken konu ise şirketin kendi geliştirdiği ve HongMeng OS adını verdiği işletim sistemi. Huawei CEO’su Ren Zhengfei ise son günlerde verdiği çarpıcı demeçler ile gündeme geliyor.

Çinli teknoloji devinin yöneticisi yaşanan son gelişmelere değinerek ABD cephesinden gelen haberleri değerlendirdi. ABD’nin son günlerdeki tutumunu ılımlı olarak tanımlayan Zhengfei, yine de somut bir adım atılmadığını ifade etti. En kötü senaryoya dair değerlendirme yapan Huawei CEO’su, üretimlerini azaltmadan devam edeceklerini ve süreçten etkilenmeyeceklerini söyledi.

Huawei CEO’sundan Üretim Vurgusu

Huawei CEO’sundan Üretim Vurgusu

Bilindiği üzere gerek ABD’li teknoloji şirketlerinden gerek hükümet yetkililerinden Huawei’ye uygulanan yaptırımların kalkacağına dair pek çok demeç verildi. Ancak buna rağmen somut bir adım atılmış değil. Google’ın uygulamış olduğu Android yaptırımı halen Huawei’nin üzerindeki etkisini sürdürüyor. Huawei CEO’su Ren Zhengfei şirketin yol haritasına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ürün tedarik ettikleri Qualcomm ve Intel’e yönelik açıklamalarda bulunan Zhengfei, en kötü senaryoda bile ayakta kalacaklarını ve üretimlerinde herhangi bir azalma yaşanmayacağını söyledi. ABD’nin son günlerdeki tutumuna ‘ılımlı’ cevabını veren Çinli teknoloji devinin CEO’su, yine de somut bir adım atılmadığını ifade etti.

Bilindiği üzere Huawei, Qualcom’dan işlemci sipariş ediyor. Ancak şirketin kendi kendi Kirin işlemcileri mevcut. Zhengfei kendi işlemcilerinin çok daha başarılı hale geldiğini ama Qualcomm ile ortaklıklarını sürdürmek istediklerini belirtti. Intel’e yönelik açıklamalarda da bulunan Zhengfei, sektördeki lider konumlarını korumak için kendilerinden ürün tedarik edebileceklerini söyledi.

Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ABD’deki işte çıkarma haberleri de birinci ağızdan doğrulandı. Zhengfei, Futurewei’de çok sayıda çalışanın işten çıkarılacağını açıkladı.

HongMeng OS için Düşündürücü Açıklama

HongMeng OS için Düşündürücü Açıklama

Huawei CEO’su bir süredir üzerinde çalıştıkları HongMeng OS ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. İşletim sistemlerinin Android telefonlar için geliştirmediklerini söyleyen Zhengfei, Google’ın işletim sisteminin tamamen kullanılmaz hale gelene kadar vazgeçmeyeceklerini ifade etti.

Google ile aralarındaki sorunları çözmek için ciddi şekilde çalıştıklarını söyleyen Huawei’nin patronu, HongMeng OS’un başka alanlarda kullanılacağını belirtti. Zengin bir ekosistemin kurulması gerektiğini söyleyen Zhengfei, bunun için en az 2 – 3 yıl gerektiğini belirtiyor. Buradan anlaşılacağı üzere Huawei’nin halen Android’e ihtiyacı olduğu görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD’li siyasilerden gelen ılımlı açıklamalar Huawei ile Android arasındaki ticaretin yeniden başlayacağı yorumlarına neden olmuştu. Google cephesinden henüz olumlu bir adım yok ancak yakın zamanda askıya alınan Android lisansının Huawei için yeniden kullanılabilir olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum