Yatırım yapmaya başla!

Huawei CEO’su ABD Ambargosuna Rağmen Akıllı Telefon Pazarında İddialı Olacaklarını Söyledi

Huawei CEO’su Richard Yu, ABD’den gelen kısıtlamalara rağmen akıllı telefon pazarında iddialı olacaklarını belirtti.
Huawei CEO’su ABD Ambargosuna Rağmen Akıllı Telefon Pazarında İddialı Olacaklarını Söyledi

Çin’in en büyük teknoloji ve telekomünikasyon şirketlerinden Huawei akıllı telefon pazarının önde gelen üreticileri arasında yer alıyor. Son yıllarda şirketin bu pazarda hızlı bir yükseliş trendine girdiğini söyleyebiliriz. Diğer yandan geçtiğimiz yıldan bu yana ABD ambargosu Huawei’nin üzerinde etkisini göstermeye başladı. Çin hükümetine casusluk yapmakla suçlanan şirket ulusal güvenlik tehdidi olarak görülüyor.

ABD’li şirketlerin Huawei ile ticaret yapması alınması gereken lisanslar ile kısıtlanmış durumda. Yaptırımlar nedeniyle yeni telefonlarda Google servisleri kullanılamaz hale geldi. Bu da telefonların küresel pazardaki rekabet gücünü olumsuz etkileyen bir durum.

Teknoloji devi olumsuz gelişmelere rağmen akıllı telefon pazarındaki iddiasını sürdürmeye kararlı. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Mate 40 lansmanında Huawei CEO’su Richard Yu, kısıtlamalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Huawei CEO’sundan İddialı Sözler

Huawei CEO’sundan İddialı Sözler

Çinli şirkette son günlerde Mate 40 serisi konuşuluyor. Huawei’nin patronu Richard Yu Mate 40’ın yüksek performansına dikkat çekmiş ve bunu iPhone 12 ile kıyaslayarak anlatmıştı. Telefon tanıtımın ardından girdiği DxOMark testlerine de damga vurdu. Kamera performansı ile tüm rakiplerini geride bırakmayı başardı. Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu, ABD’nin tüm kısıtlamalarına rağmen akıllı telefon pazarında olmayı sürdüreceklerini söyledi.

Mate 40 serisi Kirin 9000 serisi işlemciden güç alıyor. 5 nm mimarisi ile üretilen bu işlemciler TSMC tarafından geliştirildi. Ancak ABD yaptırımları nedeniyle TSMC son kez Huawei için işlemci üretmiş oldu. Çinli şirketin MediaTek, SMIC gibi farklı iş ortaklıkları üzerinde yoğunlaştığı biliniyor

Richard Yu ise yaşadıkları zorlukların kendilerini engellemeyeceğini iddia ediyor. Ünlü yönetici kriz yönetimi için belirledikleri stratejiyi 5 madde halinde açıkladı.

  • En iyi icatları tüketiciler ile buluşturmak
  • İnsanların yaşam kalitesini artırmaya devam etmek
  • İş verimliliğini artırmak
  • Pes etmemek ve teknolojik yenilik yönetimine odaklanmaya devam etmek
  • En iyi teknolojilere imza atmak

Huawei bir süredir Google uygulamalarının eksikliğini doldurmak adına kendi ekosistemine yatırım yapmaya başladı. Şirket geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte kendisinin geliştirdiği arama ve harita hizmetlerinin tanıtımını gerçekleştirmişti. Diğer yandan 3 Kasım’da ABD Başkanlık Seçimleri düzenlenecek ve ortaya çıkacak sonuçlara göre Huawei ile ABD arasında yeni bir sayfa açılabilir.

‘Mate 40 Serisi 3 Yıl Donmayacak’

‘Mate 40 Serisi 3 Yıl Donmayacak’

Huawei yöneticisi Richard Yu yeni tanıttıkları Mate 40 serisinden övgü dolu sözlerle bahsetti. Yu Kirin 9000 işlemcisinden güç alan telefonun üç yıl boyunca donmayacağını ifade etti. Dört yıl önce telefonlarının 18 ay boyunca donmayacağı sözlerini hatırlatan Huawei CEO’su, Mate 40 serisi ile bu sürenin üç yıla kadar yükseldiğini söyledi.

Mate 40 lansmanında üç yıl içerisinde işlemci performansında sadece yüzde 2.5 oranında düşüş yaşanacağı grafikler ile gösterilmişti. Çinli şirket bu düşüşün işletim sistemi performansına özel olarak gerçekleşeceğini belirtiyor. Üçüncü taraf uygulamaların etkisiyle bu oranın değişebileceği ifade ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum