Yatırım yapmaya başla!

Huawei CEO’su Şirketin 5G Teknolojisini Bir ABD Firmasına Lisanslamaya İstekli

Teknolojisini rakiplerin kullanımına sunmaktan korkmadığını söyleyen Huawei CEO’su, eşit şartlar yaratmak için 5G teknolojisini bir ABD şirketine lisanslamaya istekli olduğunu belirtti.
Huawei CEO’su Şirketin 5G Teknolojisini Bir ABD Firmasına Lisanslamaya İstekli

Huawei CEO’su Ren Zhengfei, firmanın rakipleri için eşit şartlı faaliyet alanı yaratmak amacıyla 5G teknolojisini bir ABD şirketine lisanslamaya istekli olduğunu söyledi.

Şirketin Shenzen’deki genel merkezinde CNBC’ye konuşan Ren Zhengfei, bunun Amerikan firmasının işini desteklemek için ölçek ekonomisini elde etmesine yardımcı olacak özel bir lisans olduğunu dile getirdi.

Huawei CEO’su, bunun bir ABD şirketi olması gerektiğini çünkü Avrupa, Japonya ve Güney Kore’deki firmaların 5G’yi geliştirmek için halihazırda benzer teknolojilere sahip olduğunu vurguladı.

Huawei CEO’su 5G Teknolojisini Bir ABD Firmasına Lisanslamaya İstekli Ancak ABD’nin şu anda böyle bir şeye sahip olmadığını belirterek; “bir ABD şirketine özel bir lisans vermemiz gerektiğini düşünüyorum, bir lisans aldıktan sonra, teknolojimizi dünyanın dört bir yanındaki pazarlarla rekabet etmek için kullanabilecekler” dedi. Lisansın Huawei’in kaynak kodu, donanım, yazılım, doğrulama, üretim ve üretim bilgisi dahil olmak üzere tescilli 5G teknolojisini içereceğini sözlerine ekledi.

5G’yi geliştirme yarışının herkes için eşit şartlı faaliyet alanından başlaması gerektiğini savunan Ren, herkese aynı başlangıç noktasını vermek istediklerinin üzerini çizdi.

Huawei CEO Herkese Eşit Şartlar Vermek İstiyor Bununla birlikte gelişmeler devam ettikçe Huawei’in liderliği alabileceğinden emin olduğunu da bildirdi. Diğer taraftan şirketinin 5G baz istasyonu üretimine çoktan başladığını ve bunların ABD bileşenleri içermediğini ve gelecek yıl iki kattan daha fazla üretim yapmayı planladıklarını anlattı. Ekim ayından itibaren şirketin ayda 5000 5G mobil iletişim baz istasyonu üreteceğini ve gelecek yıl yaklaşık 1.5 milyon istasyon yapmayı planladıklarını söyleyerek açıkladı.

Ayriyeten Ren Zhengfei, Huawei’in eğer mümkünse hala ABD bileşenlerini kullanmak istediğini çünkü uzun zamandır ABD’li tedarikçilerle duygusal bağları olduğunu söyledi. Sonuçta 5G teknolojisini lisanslama teklifi, dünyanın 2 numaralı akıllı telefon sağlayıcısı olan Huawei’in ABD ticaret yasağının etkisini en aza indirgemek için en son girişimine işaret etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum