Yatırım yapmaya başla!

Huawei Başkanı, Çin Veri Paylaşımı Konusunda Avustralya’ya Garanti Verdi!

Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin Avustralya Başkanı John Lord; bugünkü açıklamasında Huawei’nin Avustralya için hiçbir şekilde tehdit olmadığını duyurdu. Detaylar aşağıda…
Huawei Başkanı, Çin Veri Paylaşımı Konusunda Avustralya’ya Garanti Verdi!

Huawei Avustralya Başkanı, Çinli telekomünikasyon devinin ülke için ulusal güvenlik tehdidi olduğu yönündeki iddialara yanıt verdi. Ülkeye kurulacak 5G altyapısına destek sağlamak isteyen Huawei’nin ulusal güvenlik için tehdit oluşturabileceği suçlamalarını cevaplayan John Lord, Çin yasalarının yalnızca Çin’de uygulandığını ve şirketin başka ülkelerdeki kullanıcıların verilerini hiçbir zaman Çinli yetkililere vermeyeceğini söyledi.

Uzun süredir gündemi meşgul eden konuya ilişkin açıklama yapan Lord, iddiaları “yalan yanlış haber” sözleriyle niteleyerek Huawei hakkında çok şey yazıldığını ve hemen hepsinin yanlış olduğunun anlaşıldığını dile getirdi. Ulusan Basın Kulübü’ne konuşan John Lord, Çin’den Huawei’ye Avustralya’daki bir kullanıcısının bilgilerini paylaşması için “tamamen yasadışı” bir talep gelse bile şirketin asla böyle bir şey yapmayacağını bildirdi.

Yasanın Çin dışında hiçbir geçerliliği olmadığını belirten Lord, Huawei’nin kendi alanında önde gelen liderler arasında yer aldığını belirtti.

Huawei Başkanı Açıklama Yaptı Ayrıca Huawei’nin Çin’den ziyade yurt dışında (170 farklı ülkede) daha çok iş yaptığını söyleyen Lord, şirketiyle ilgili Çin bankalarından ucuz kredi almaları gibi şehir efsanelerinin yayıldığını dile getirdi. Ve bu durumu; “işin gerçeği, finansımızın % 80’i iki tanesi Avustralya merkezli olan Çin dışı bankalardan geliyor” diyerek açıkladı.

Huawei’nin Avustralya yöneticisi konuşmasında; Avustralya’nın Huawei’yi yeni nesil ağ teknolojisinden yasaklamasının ülkenin ekonomik geleceğine zarar verebileceğini de söyledi.

Huawei Avustralya Başkanı Çin'le Veri Paylaşımı Açıklaması Neticede; Huawei Avustralya’nın güvenini kazanmak ve kullanıcı verilerini Çin’e vermediğine ikna etmek için uzun süredir çaba sarf ediyor. Avustralya Başkanı John Lord’un verdiği demeç de bu girişimlerin sonuncusu oldu. Çünkü ABD tarafından casuslukla suçlanan Huawei; Avustralya’daki 5G altyapısına yatırım yapmak istiyor.

Hatta bunun için Huawei, Canberra hükümetine açık bir mektup yazmış, 5G yatırımlarına dahil edildiği takdirde sürecin çok şeffaf bir şekilde ilerleyeceğinin sözünü vermişti.

Huawei Avustralya Başkano John Lord Ne Dedi? Huawei’nin Birleşik Krallık ve Yeni Zelanda’da da 5G yatırımları olduğunun söylendiği mektupta, Çinli şirketin bütün kuralları dikkate aldığı, çünkü herhangi bir kural ihlali durumunda faaliyetlerinin sonlandırılacağını belirtilmişti.

Sonuçta Avustralya, Huawei konusunda sık sık ABD’nin baskısı altında kalıyor, bu arada Çinli şirket de söylentilerin yalan haber olduğunu söyleyerek ülkeyi ikna etmeye çalışıyor. Ve Avustralya’nın Huawei cephesinde ne yönde adım atacağı merakla bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum