Yatırım yapmaya başla!

Huawei Uygulama Mağazası AppGallery’e Sosyal Medya Devlerini Getiriyor

Huawei bir süredir üzerine yoğunlaştığı AppGallery’e popüler sosyal medya uygulamalarını getireceğini açıkladı.
Huawei Uygulama Mağazası AppGallery’e Sosyal Medya Devlerini Getiriyor

Çinli teknoloji devi Huawei, dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri konumunda. Şirket geçtiğimiz yıl toplamda 240 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdi. Samsung’dan sonra en yüksek pazar payına sahip olan teknoloji devi, geçtiğimiz yıldan bu yana ABD yaptırımlarının etkisi altında. Bilindiği üzere alınan yaptırım kararları nedeniyle başta Google olmak üzere pek çok şirket Huawei ile olan ilişkisini sınırlı bir alanda yürütebiliyor. Huawei’nin Mate 30 serisi başta olmak üzere yeni nesil akıllı telefonlarında Google uygulamaları kullanılamıyor.

Play Store, YouTube, Gmail, Chrome, Haritalar ve Translate gibi milyonlarca kişi tarafından kullanılan Google servisleri, Huawei’nin yeni telefonlarında yer almıyor. Uygulamaları üçüncü kaynaklardan APK dosyası olarak yüklemek mümkün ancak Google bu işlemin kullanıcı güvenliği için risk oluşturduğunun altını çiziyor.

Çinli teknoloji devi ise son dönemde kendi mobil hizmetlerini oluşturmak adına çalışmalarına hız verdi. Huawei Mobil Servisleri adı altında yapılan çalışmalar için uygulama mağazası AppGallery kilit noktası haline geldi. Şirketin CEO’su Richard Yu’dan uygulama mağazası için önemli bir açıklama geldi.

Sosyal Medya Devleri AppGallery’e Geliyor

Sosyal Medya Devleri AppGallery’e Geliyor

Huawei CEO’su Richard Yu, katıldığı bir etkinlikte yeni katlanabilir telefonları Mate XS modeline dair açıklamalarda bulunduğu sırada AppGallery ile ilgili önemli bir gelişmeyi de duyurdu. Huawei’nin uygulama mağazasının Play Store’un eksikliğini gidermesi için geniş bir çeşitliliğe sahip olması gerekiyor. Mobil cihaz kullanıcılarının en çok kullandığı uygulamaların başında ise sosyal medya platformları geliyor. Teknoloji devinin CEO’su Richard Yu’dan bu konuyla ilgili Huawei kullanıcılarını sevindirecek bir açıklama geldi.

Yu, AppGallery mağazasında Facebook, Twitter ve Instagram başta olmak üzere pek çok popüler sosyal medya uygulamasının kullanıcılara sunulacağını söyledi. Şirket Google’a alternatif bir sistem oluşturmak adına çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede Android işletim sistemine karşı HarmonyOS geliştirilmiş ve geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Tabi tüm bu önlemlere hiç gerek kalmayabilir. Gelen son bir haber Google’ın Huawei ile ticaret yapmak için ABD hükümetine lisans başvurusu yaptığını ortaya koydu.

Eğer Google’ın lisans başvurusu onaylanırsa şirketin popüler uygulamalar yine yeni nesil Huawei telefonlarda kullanılabilir durumda olacak. Richard Yu sosyal medya uygulamalarının ne zaman AppGallery’e geleceğine dair bir tarih açıklaması yapmadı. Ancak uygulamaların kesin olarak mağazada yer alacağının altını çiziyor. Çinli teknoloji devi Google ile ticaret yapmaya yeniden başlasa bile şirketin kendi ekosistemini kuruyor olması gelecekteki muhtemel yaptırımlar için önemli bir koz olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum