Yatırım yapmaya başla!

Huawei Android Yaptırımının HarmonyOS’a Olumlu Yansıyacağını Düşünüyor

Huawei yöneticisi Wang Chenglu, HarmonyOS’un Android yaptırımları sonrası daha da güçleneceğini belirtti.
Huawei Android Yaptırımının HarmonyOS’a Olumlu Yansıyacağını Düşünüyor

Çinli teknoloji devi Huawei dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticileri arasında yer alıyor. Şirket son yıllarda yaptığı yüksek sevkiyat ile pazarın en büyük firmalarından biri konumunda. Ancak geçtiğimiz yılın Mayıs ayından bu yana şirkete yönelik ABD yaptırımları uygulanmaya başladı. Trump yönetimi Huawei’nin ulusal güvenlik tehdidi olduğunu belirtti ve şirketi kara listeye aldı. ABD’li şirketlerin Huawei ile ticaret yapması için hükümetten lisans alması gerekiyor.

Bu gelişme sonrası şirketin yeni nesil telefonlarında Google servisleri kullanılamaz hale geldi. Huawei ise kendi ekosistemini kurmak adına yatırımlarına hız verdi. Huawei Mobil Servisleri ve işletim sistemi HarmonyOS bu ekosistemin başlıca parçaları arasında yer alıyor. Teknoloji devi geçtiğimiz günlerde HarmonyOS 2.0’ın tanıtımını gerçekleştirdi.

Huawei akıllı telefonlarında Android işletim sistemine yer vermeye devam edecek ancak gelecek yıldan itibaren HarmonyOS yüklü akıllı telefon geleceği konuşuluyor. Huawei Yazılım Departmanı Başkanı Wang Chenglu, HarmonyOS 2.0’ın geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Huawei, HarmonyOS’a Güveniyor

Huawei, HarmonyOS’a Güveniyor

Huawei yöneticisi Chenglu’dan Android yasaklarına ve HarmonyOS’a yönelik değerlendirmelerde bulundu. Chenglu’ya göre Android yaptırımları Huawei’ye zarar yerine fayda sağlayacak. Huawei yöneticisine göre HarmonyOS modüler yapıda ve çok geniş bir kullanım alanına hitap ediyor. Chenglu, HarmonyOS için Windows örneğini vererek, günümüzde kullanılan yazıcıların Windows çerçeveleri etrafında geliştirildiğini belirtiyor.

HarmonyOS’un da bu özelliğe sahip olduğunu ifade eden Chenglu, geleceğe yönelik iyileştirmelerini sürdüreceklerini ifade etti. Android ile bağlarının kopmasının kendilerine zarar vermeyeceğini belirten Huawei yöneticisi, aksine şirket olarak bu süreçten fayda göreceklerini düşünüyor. Chenglu’ya göre Google ile Huawei arasında daha önceden yapılmış bir anlaşma bulunuyor ve sonrasında HarmonyOS’a daha fazla alan sağlanacak.

Huawei yöneticisi HarmonyOS ile Android’de yer alan her şeyi değiştirdiklerini ifade etti. Yeni işletim sisteminin EMUI 11 ile çalışmasının an meselesi olduğunu söyleyen Chenglu, kullanıcılara çok farklı bir deneyim sunacaklarının garantisini veriyor. Teknoloji devi ilerde HarmonyOS’u milyonlarca cihazda çalışabilir hale getirmeyi hedefliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum