Yatırım yapmaya başla!

Huawei Bazı Akıllı Telefonlarının Kilit Ekranlarında Reklam Gösterimine Başladı

Huawei kullanıcıların pekte memnun kalmayacağı yeni bir uygulamayı hayata geçiriyor. Şirket bazı akıllı telefonlarının kilit ekranlarında reklam göstermeye başlıyor.
Huawei Bazı Akıllı Telefonlarının Kilit Ekranlarında Reklam Gösterimine Başladı

Çinli Huawei, akıllı telefon pazarında çok büyük paya sahip ve milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Şirketin geliştirdiği yeni nesil akıllı telefonlar kullanıcıların büyük beğenisini topluyor. Şirket bir süredir ABD merkezli şirketlerin almış olduğu yaptırım kararları ile uğraşmakta. Diğer yandan kendi işletim sistemi HongMeng OS’un geliştirme aşamasında. Hiç kuşkusuz ABD yaptırımları Huawei’ye mali anlamda büyük zarar vermekte.

Şirket bu zararı bir nebze olsun azaltmak adına yeni bir yöntem bulmuş. Ancak bu yöntem kullanıcıların tepkisini çekecek türden. Gelen son habere göre bazı modellerin kilit ekranlarda reklam gösterimine başlanıyor. Yeni yayınlanan güncelleme ile pek çok kullanıcı telefonlarının kilit ekranında Booking.com reklamı görmeye başladı. Güncelleme ilk olarak şirketin amiral gemisi modellerine gönderildi.

Kilit Ekranında Reklam Gösterimi Başladı

Kilit Ekranında Reklam Gösterimi Başladı

Genel itibariyle internet sitelerinde ya da içeriklerde uygulanan reklam gösterimleri kullanıcıların tepkisini çeker. Şirketler ise kendilerine yeni gelir modelleri yaratmak adına bu tarz uygulamalara sıcak bakar. Bunun son örneklerinden birisi ise Huawei cephesinde yaşandı. Şirketin Twitter üzerinden yaptığı son paylaşımlar, yeni nesil akıllı telefonların kilit ekranında reklam gösterimine işaret ediyor.

Reklam gösterimleri ilk olarak P30, P20, ve Honor 10 ürünlerine kullanıcılarına sunuluyor. Üstelik gelen son haberlere göre Huawei pek çok ülkede söz konusu reklam gösterimlerinin startını vermiş. Bu ülkeler arasında Norveç, Hollanda, İrlanda ve Güney Afrika’nın olduğu belirtiliyor.

Özellikle son dönemde yaptırımlar nedeniyle büyük zarar gören Huawei, bu uygulama ile yeni bir gelir modeli yaratmak istemiş. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlerde ise yeni uygulamadan memnun olunmadığı gözlerden kaçmıyor. Bir şirket yetkilisi konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, tüketici görüşlerine önem verdiklerini ve gerekli araştırmaları yaptıklarını söyledi.

Reklam Gösterimini Engellemenin Yolu Var

Reklam Gösterimini Engellemenin Yolu Var

Huawei kullanıcılar için kilit ekranlarına reklam gösterimi eklemiş. Ancak bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar için açık kapı bırakmayı ihmal etmemiş. Kullanıcılar kilit ekranlarında reklam görmek istemiyorsa, telefonda ön yüklü olarak gelen duvar kağıtlarını değiştirerek bunu gerçekleştirebilir. Huawei yine de kullanıcılardan bu konuyla ilgili yoğun tepki görmüş durumda.

Huawei’nin başlatmış olduğu bu uygulama akıllı telefon dünyasında bir ilk olarak karşımıza çıkıyor. Bugüne kadar herhangi bir telefonun kilit ekranında reklam gösterildiğine tanık olmamıştık. Dolayısıyla kullanıcılardan bu yönde tepki gelmesi çok da sürpriz sayılmaz.

Diğer yandan şirket HongMeng OS ve uygulama mağazası App Gallery üzerine yoğunlaşmış durumda. Gerekli isim haklarının alınması adına başvurularda bulunan Çinli teknoloji devi, geliştiricilerden de kendi mağazalarında uygulamalarını yayınlamasını talep ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum