Yatırım yapmaya başla!

Akıllı Telefonlarda Apple’ı Geçen Huawei 2020’de 1 Numara Olacak

Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su olan Richard Yu, 2020 yılında markanın bir numaralı akıllı telefon oyuncusu haline gelebileceğini söyleyerek iddialı açıklamalarda bulundu. Detaylar aşağıda;
Akıllı Telefonlarda Apple’ı Geçen Huawei 2020’de 1 Numara Olacak

Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su olan Richard Yu, şirketin geleceği ve diğer firmalarla rekabeti hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Verdiği bir röportajda; “Gelecek yıl, bir numaraya çok yakın olacağız, belki Samsung ile eşit olacağız.

En az bir yıl sonra da belki bir numaraya yerleşmek için şansa sahip olacağız” diyen Richard Yu, Huawei’nin 2020’de liderlik için oynayacağını açıkça belli etti. Sonuçta Çin’in her yeri Huawei mağazaları ve reklamlarıyla doluydu ki bu da şirketin dünyanın en büyük akıllı telefon pazarında bir numaralı oyuncusu olmasından ve dünya sahnesinde önemli bir rakip haline gelmesinden kaynaklanıyordu.

Ayrıca Huawei ikinci çeyreğin sonunda pazar payı ile en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olarak Apple’ı geçmiş ve halihazırda Samsung’un olan birincilik koltuğuna daha da yaklaşmıştı.

Çinli Huawei Apple’ı Geçerek En Çok Satan İkinci Akıllı Telefon Üreticisi Oldu!İşte tüm bu gelişmeler göz önüne alındığında, Huawei CEO’su Richard Yu’nun; “2020’de bir numara olabiliriz” demesi gayet mantıklıydı. Keza şirket bugünlerde katlanabilir telefonlar, 5G mobil teknoloji ve artırılmış gerçeklik gözlükleri hakkında konuşuyordu. Fakat bu her zaman böyle değildi, aslında şirket 2010’a kadar kendi akıllı telefonlarına bile sahip değildi.

Mobil ağ ekipmanlarının büyümesi sayesinde Çin’in en büyük teknoloji firmalarından biri haline gelen Huawei, yıllar içinde de dünyanın en büyük tedarikçilerinden biri olmuştu.

Huawei Çin'in En Büyük Tedarikçilerinde Biri OlduAynı zamanda özgün tasarım üreticisi olarak da bilinen Huawei, 2010’da kendine ait ilk akıllı telefonunu piyasaya sürmüş ve bu alanda hızla ilerleyerek hepimizin bildiği konumuna yerleşmişti. Burada şirketin özgün tasarım üreticiliğinden akıllı telefon üreticiliğine geçişinde şu anda tüketici grubunun CEO’su olan Richard Yu’nun önderlik ettiği bilgisi verildi.

Zira 1993 yılında Huawei bünyesine katılan Richard Yu, 2012’de CEO olduğu zamanlar 4G mobil internet gibi yenilikçi teknolojilere yoğunlaşmıştı.

Richard Yu Huawei Geleceği Açıklaması Diğer bir ifadeyle Yu, Huawei’nin ”feature phone” diye bilinen telefonları bırakmasına ve daha büyük bataryaları, daha büyük ekranları olan üst düzey akıllı telefonlara odaklanmasına karar vermişti. Tüketici departmanını yüz olan ve ürün lansmanlarında sık sık ön plana çıkan Yu da verdiği demeçte, Huawei’nin daha hızlı büyümesi için şirketi risk almaya cesaretlendirdiğini söyledi. Açık sözlü bir yönetici olarak tanınan Yu bu durumu; “ekibi bu yenilik yeteneğine sahip oldukları, cüretkar yenilikler yapmaları, kendilerine ve sektöre meydan okumaları için cesaretlendiririm” diyerek açıkladı.

Tıpkı Apple gibi kendi akıllı telefonlarında görünen yapay zeka çiplerini de tasarlayan Huawei’nin CEO’su yapay zeka hakkında da konuştu.

Richard Yu Huawei Yenilikçi Teknolojilere Önder Buna göre Yu, yapay zekanın gelecekteki bütün hizmetlerde kullanılacağını söyleyerek önümüzdeki 10 yıl içindeki en büyük değişikliğin yapay zeka destekli telefonların kapasitesinde yaşanacağını öngördü.

ABD’nin halka Huawei cihazlarını almamaları konusundaki uyarılarına da değinen Yu, büyümek için ABD pazarında yer almanın gerekli olmadığını vurguladı. “Çin ve ABD ticaret bizim için daha yüksek bir bariyer oluşturuyor. Çünkü bizim tüketici işletmemiz çok büyük ve bence ABD pazarından ziyade diğer pazarlara odaklanmamız gerekiyor” diyen CEO; “piyasa çok büyük, ABD pazarını beklememiz gerekmiyor, bunun yerine küresel pazar için daha fazla enerji harcayabiliriz” sözleriyle dikkat çekti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum