Yatırım yapmaya başla!

Akıllı Telefon Pazarının Yükselen Yıldızı Huawei 200 Milyon Satış Hedefine Ulaştı!

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, yaşadığı sıkıntılı süreçlere rağmen, 25 Aralık itibariyle 200 milyon satış hedefini yakalamış olacak.
Akıllı Telefon Pazarının Yükselen Yıldızı Huawei 200 Milyon Satış Hedefine Ulaştı!

Akıllı telefon dünyasında son dönemde Huawei’nin yıldızının parladığına tanık oluyoruz. Bilindiği üzere şirket son dönemde ABD ile Çin arasındaki gerilimlerden fazlasıyla etkileniyor. Buna rağmen akıllı telefon satışında Huawei, koyduğu hedeflere yaklaşmayı başarmış görünüyor. Geçtiğimiz aylarda Apple’ı geçerek en çok satan ikinci akıllı telefon üreticisi olma unvanını alan Huawei, 2018 yılına dair hedefleri tutturmayı başardı.

Yaşadığı sorunlara rağmen, başarılı yönetimi ile dikkat çeken şirket, satış rakamları ile dikkatleri üstüne topluyor. Şirkete yakın kaynaklardan gelen son veriler, Huawei’nin bu yılı rekor ile kapattığını ortaya koyuyor. Şirket sadece son 5 aylık süreçte 100 milyon adet akıllı telefon satarak, yıl genelinde 200 milyon hedefini tutturmayı başardı.

Huawei’den Büyük Başarı

Huawei’den Büyük Başarı

Şirketin elde ettiği başarıyı, mobil bölüm başkanı He Gang, Nova 4’ün tanıtım etkinliğinde dile getirdi. Gang açıklamasında 25 Aralık itibariyle hedefledikleri 200 milyon satış adedini geçmeyi beklediklerini ifade etti. Büyük bir ivme kazanan Çinli teknoloji devinin, yılın son çeyreğinde 60 milyon adet akıllı telefon satması bekleniyor.

Temmuz ayında 100 milyon satış rakamını geride bırakan firma, 5 ayda 100 milyon daha satış yaparak 200 milyon hedefine ulaştı. Üstelik ABD’de hükümet çalışanlarına uygulanan Huawei yasağı olmasına rağmen bu rakamların tutturulması büyük başarı olarak göze çarpıyor. Eğer Son dönemde yaşanan gerilimler olmasa, Huawei’nin çok daha yüksek rakamlara ulaştığını görebilirdik.

Huawei için 2019 Parlak Görünüyor

Huawei için 2019 Parlak Görünüyor

Analistler şimdiden Huawei’nin 2019 yılına dair satış oranlarını değerlendirmeye başladı. Yapılan analizler sonucu Apple ve Samsung’un pazar hacminin düşmesi Huawei’ye yaramış durumda. Buradan yola çıkan uzmanlar Huawei’nin önümüzdeki yıl içerisinde koyduğu hedeflere, tahmin edilenden daha hızlı sürede ulaşacağını düşünüyor.

Sektörde yer alan Samsung, Apple, Xiaomi ve Oppo gibi şirketler, artan rekabet sonrası pazar hacimlerindeki düşüş ile dikkat çekiyor. Samsung’un 3 çeyrek sevkiyat hacmi geçen yıla oranla %13 düşüş yaşarken, Apple’ın son dönemdeki durgun satışlar ile dikkat çekiyor. Rüzgarın iyiden iyiye Huawei’den yana estiği akıllı telefon pazarında, önümüzdeki yıl içerisinde neler yaşanacak bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum