Yatırım yapmaya başla!

HTC Derin Sessizliğin Ardından Yeni Bir Akıllı Telefon Serisi ile Geri Dönebilir

Bir zamanlar fırtına gibi esen akıllı telefon firması HTC uzun süredir sessizliğini koruyor. Şirkete yakın kaynaklardan gelen iddialar ise HTC’nin yeni bir akıllı telefon serisi ile geri dönüş hazırlığında olduğunu söylüyor.
HTC Derin Sessizliğin Ardından Yeni Bir Akıllı Telefon Serisi ile Geri Dönebilir

Akıllı telefon piyasasında kullanıcılara yönelik pek çok üretici ve model mevcut. Bu üreticilerden bazıları son yıllarda büyük yükseliş içerisinde olurken bazı firmalar ile eski günlerini arar hale geliyor. Düşüş trendinde olan şirketlerden birisi ise Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC. Son yıllarda daha çok Apple, Huawei ve Samsung gibi şirketlerin yeni modellerini tanıttığını görüyoruz.

Ancak geçtiğimiz yıllarda HTC One gibi pek çok model akıllı telefon piyasasını kasıp kavurmuştu. Her geçen gün daha çetin bir rekabetin yaşanması bazı firmaların düşüş trendine girmesine neden oldu. HTC ise bu firmaların başında geliyor diyebiliriz. Ancak gelen son haberler Tayvanlı akıllı telefon üreticisinin yeni bir akıllı telefon serisi ile pazara geri dönebileceği yönünde.

HTC’den Geri Dönüş Sinyali

HTC’den Geri Dönüş Sinyali

HTC geçtiğimiz yıllarda akıllı telefon pazarının baş aktörlerinden biriydi. Ancak özellikle Çinli firmaların düşük fiyat politikasına karşı ayakta duramadı ve son yıllarda tabiri caizse sessizliğe gömüldü. Küresel piyasada HTC’nin halen akıllı telefon mevcut ancak toplam pazarda çok küçük bir paya sahip. Şirket geçtiğimiz dönemde küçülmeye gitmiş ve Hindistan pazarından çekilme kararı almıştı.

Ancak gelen son haberler Tayvanlı akıllı telefon üreticisinin yeni bir seri üzerinde çalıştığını gösteriyor. Basında yer alan haberler şirketin geliştirdiği yeni akıllı telefonlarını ilk olarak Hindistan pazarında sunacağını belirtiyor. Burada beklenen başarı sağlanırsa daha sonra küresel pazarda yeniden HTC’nin yeni nesil akıllı telefonlarını görebiliriz.

Yeni Özellikler Sunulabilir

Yeni Özellikler Sunulabilir

HTC’nin geçmişte piyasaya sürdüğü modellerden hatırlanacağı üzere şirket denenmemiş özelliklere akıllı telefonlarında yer veriyordu. Özellikle kamera ve ses donanımı olarak HTC yaratıcı modeller piyasaya sunuyordu. Yeni akıllı telefon serilerinde de yine bugüne kadar görülmemiş bazı özelliklerin olabileceği tahmin ediliyor.

Şirketin ilk olarak Hindistan pazarına dönecek olmasının başlıca sebebi olarak ise ülkedeki akıllı telefon pazarının sürekli büyümesi gösteriliyor. Benzer stratejiyi daha önce Xiaomi ve OnePlus gibi Çinli teknoloji devlerinin de izlediği biliniyor.

Bu şirketler ilk olarak Hindistan pazarına girdiler ve kısa sürede global pazarda söz sahibi oldular. HTC’nin de önümüzdeki yıllarda benzer bir politika ile yeniden adını duymaya başlayabiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum