Yatırım yapmaya başla!

HTC Dışa Doğru Dikey Katlanabilir Ekran Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi farklı bir tasarıma sahip katlanabilir ekranlı telefon üzerinde çalışıyor.
HTC Dışa Doğru Dikey Katlanabilir Ekran Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Akıllı telefon üreticileri kullanıcıların karşısına birbirinden iddialı modeller geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana mobil cihaz pazarı katlanabilir ekranlı telefonlar ile tanışmaya başladı. Samsung, Huawei gibi sektörün önde gelen şirketleri katlanabilir ekran teknolojisine ağırlık veriyor.

Özellikle Samsung bugüne kadar Galaxy Fold, Galaxy Z Flip ve son olarak Galaxy Z Fold 2 modelleri ile adından söz ettirdi. İlk çıkan Galaxy Fold modeli özellikle menteşe ve ekran sorunları ile adından söz ettirmişti. Bir diğer akıllı telefon üreticisi HTC ise geçmiş yıllarda çok konuşulan modeller piyasaya sürmüştü.

Ancak şirket son yıllarda eski günlerini mumla aramaya başladı. Pazar payı son derece azalan HTC daha çok sanal gerçeklik başlığı teknolojisine odaklandı. Ancak HTC akıllı telefon pazarından da çekilmiş değil. Tayvanlı teknoloji devi farklı bir tasarıma sahip katlanabilir ekranlı telefon üzerinde çalışıyor. Şirketin bu teknoloji için gerekli patent başvurusunda bulunduğu belirtiliyor.

HTC Katlanabilir Telefon Üzerinde Çalışıyor

HTC Katlanabilir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Teknoloji devinin geçtiğimiz aylarda ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne başvurusunu yaptığı bir patentin ayrıntıları ortaya çıktı. LetsGoDigital tarafından çıkan bilgilere göre HTC dikey şekilde katlanabilen ve menteşeleri dışarıda olan bir telefon üzerinde çalışıyor. Daha önce tanıtılmış olan katlanabilir ekran modellerinde menteşenin iç bölümde olduğuna tanık olmuştuk. Tasarıma bakıldığında HTC’nin her tarafı ekran olan bir cihaz üzerinde çalıştığı anlaşılıyor.

Tabi böyle bir tasarım telefonu diğer modellere göre daha kaba gösteriyor. HTC’nin üzerinde çalıştığı telefonun teknik özellikleri şu an için bilinmiyor. Görsellerde dikkat çeken bir diğer detay ise telefonun üzerinde herhangi bir tuşa yer verilmemiş olması. Tabi paylaşılan paten görüntülerinde sadece katlanabilir ekran yapısının gösterilmesi için tuşlar gösterilmemiş olabilir.

HTC’nin üzerinde çalıştığı telefonla ilgili nasıl bir yol izleyeceği şu an için bilinmiyor. Teknoloji şirketleri pek çok ürün ve özelliğe dair patent alıyor ancak daha sonrasında geliştirmekten vazgeçebiliyor. Bunun için Tayvanlı şirketin ilerleyen dönemde konuya dair yapacağı açıklamaları takip etmek gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum