Yatırım yapmaya başla!

HSBC Yeni Bir Düzen Oluşturuyor!

HSBC Yeni Bir Düzen Oluşturuyor!

Ülkemizde 2 farklı yapıyla hizmet veren HSBC Türkiye, artık hizmetlerini birleştiriyor. Yeniden yapılanma sonucunda artık Kurumsal Bankacılık, İşlem Bankacılığı, Küresel Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı’nda sürdürdüğü bütün faaliyetlerini tek bir çatı altından yürütecek. Bunun yapılması için de projenin başına Küresel Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Horozoğlu’nu getirdi. Horozoğlu projenin her alanında etkin görevler üstlenmiştir.

Horozoğlu’nun yaptığı açıklamalara göre yeni bir iş modeli ile dünyaya örnek olacaklarını ve hizmetlerinde temelden bir değişim yapacaklarını anlayabiliriz. “Her üründe daha fazla ne yapılabilir?” düşüncesiyle yola çıktıklarını belirten Hulusi Horozoğlu; “oyunu yeniden dizayn edip tüm sahaya yayacağız ve sahada adım atmadık yer bırakmayacağız,” dedi.

Hulusi Horozoğlu 2015 yılında pek çok başarılı projeye imza attıklarını belirtti…

Bildiğiniz üzere daha önce, HSBC Türkiye’den resmen çıkıyor gibi haberler gündemdeydi. Son yapılan açıklamalara göre görülüyor ki Türkiye’den çıkma değil, yeni bir oluşum içinde olma ve yeni bir iş modeli yaratmak için uğraşıyormuş. 2015 yılında bu haberlerle çalkalanan HSBC için Horozoğlu, aslında geçen sene çok başarılı işlemlere imza attıklarını belirterek; bunları da sessiz sedasız gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sessiz sedasız yapılanlara örnek olarak da Yıldız Holding’in satın aldığı United Biscuits işlemlerinde yabancı banka danışmanlığı yaptıklarını ve finansman olarak da destek verdiklerini belirtti. Ayrıca hazinenin sukuk işlemlerinde yetkilendirdiği banka olduklarına da dikkat çekti. Bunların yanında Turkcell, Koç Holding, Tüpraş, Eximbank gibi büyük kuruluşların ihraçlarında da öncü banka olduklarını ve büyüklüğünün ise 10 milyar dolarlık bir kapasiteye ulaştığını söyledi. Yaptıklarıyla Türkiye’de ön planda olmadıklarını belirten HSBC Türkiye Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Horozoğlu, “Geçen yıl bizim için zor; ama başarılı bir yıldı,” şeklinde fikirlerini belirtti.

Artık ön planda olma vakti!

Türkiye’de çok ön planda olmadıklarını belirten Horozoğlu, artık daha farklı bir bankacılık yapısıyla önde olmak istediklerini gösteren bir tablo çizdi. Tüm müşteri segmentlerinde hizmet vereceklerini ve işlem bankacılığı, nakit yönetimi, yatırım bankacılığı, menkul kıymet saklama gibi birçok alanda aktif olacaklarını anlamak mümkündür. Özellikle dış ticaret finansmanında Pazar paylarını giderek arttırdığını söyleyen Horozoğlu, global pazar paylarını referans göstererek ilerledikleri bir çizgi olacağını ifade etti.

‘Farklı para birimlerinin ihraçlarını gerçekleştirmeyi planlıyor.’

Fon bakışlarını bir nebze değiştirerek, likiditenin yüksek olduğu farklı ülkelerin paralarını yeni projeleriyle ihraç etme konusunda da fikirlerini belirtti. Örnek olarak ise Türkiye Finans’ın Malezya Ringiti cinsinden sukuk ihracını vurgulayarak, Malezya’nın dışına yapılmış en büyük ihraç olduğunu vurguladı. Bu tür projelerle yatırımcılara yeni yollar sunmak ve projelerinde destek olmak istediklerinden bahsetti. “Özellikle Uzakdoğu’da hem finansal likidite hem de istekli yatırımcılar var. Yabancı para biriminde yapılan fon transferlerindeki çalışmalarımızı ayrıca TL, bono ve tahvil ihraçlarına da taşımak istiyoruz. Bunların gerçekleştirilmesi için altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra, daha da hızlı ilerleyeceğiz” şeklinde ifadeler kullandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum