Yatırım yapmaya başla!

HSBC Türkiye 6 Ayda 93 Milyon Lira Net Kar Elde Etti

HSBC Türkiye solo finansal tabloları açıklandı ve ilk altı ayda 93 milyon lira net kar elde etti. İşte bankanın finansal verileri:
HSBC Türkiye 6 Ayda 93 Milyon Lira Net Kar Elde Etti

Solo finansal tablolarına göre HSBC Türkiye, 2017 yılının ilk 6 ayında net karını 93 milyon liraya yükseltti. Aktif büyüklüğünü ise 26,8 milyar liraya çıkarttı. Hem dünya genelinde hem de gelişen piyasalarda gösterdiği performans ile en iyi banka unvanını alan HSBC, Türkiye ayağıyla da başarılarını sürdürüyor.

HSBC Türkiye tarafından açıklanan verilere göre; 2017 yılının ilk yarısında faaliyet gelirleri 791 milyon liraya ulaştı. Ayrıca ekonomiye, nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla 17 milyar lira destek sağladı.

HSBC Türkiye Faaliyet Geliri Arttı

Toplam faaliyet giderlerinin ise bir önceki yılın aynı döneminde göre % 27,3 oranında azaldığı ve 479 milyon lira olarak gerçekleşti. Aktif büyüklüğünü ise 26,8 milyar liraya yükseltti.

HSBC Türkiye Aktif Büyüklüğü Yükseldi

HSBC Türkiye, yılın ilk yarısında kredi portföyünü de arttırdı. Bir önceki yılsonuna göre % 4 oranında kredi portföyünde artış görüldü ve 14,7 milyar lira olarak gerçekleşti. Mevduat hesapları ise bir önceki yılsonuna göre % 27,6 oranında artarak 19,3 milyar liraya ulaştı.

HSBC Holding Plc ise Temmuz ayının sonunda açıkladığı verilere göre analist beklentilerini gölgede bırakmıştı. İkinci çeyrek karı, beklentilerin üzerinde gelmişti.

HSBC Holdings Analistleri Yanıltmıştı

2 milyar dolar kadar bir harcama yaparak hisse geri alımı yapacağını açıklayan HSBC Holding’in, vergi öncesi düzeltilmiş karı, bir önceki yıla göre artarak 6 milyar dolara yükselmişti. Avrupa’nın en büyük bankası konumuna yükselirken, gelirini % 4 artırmış ve 13,2 milyar dolara çıkarmıştı.

2017 yılının başından beri açıkladığı verilerle göz dolduran HSBC Holdings, ilk çeyrekte de analistleri yanıltan kar açıklamıştı. Tek seferlik kalemler hariç vergi öncesi düzeltilmiş karı %12 oranında artmış ve 5,94 milyar dolara yükselmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum