Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HSBC TUPRS Hedefini 150 TL’den 160 TL’ye Güncellerken, Hisse Yatırım Fırsatında Görülebilir

144 TL/P seviyelerinde gözlemlenen TUPRS düşüşü ile 120 TL/P seviyelerinde işlem görmüştü. Hisseye ayrıntılı bakış ve şirket gelişmeleri şöyle;
HSBC TUPRS Hedefini 150 TL’den 160 TL’ye Güncellerken, Hisse Yatırım Fırsatında Görülebilir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son günlerde dalgalanması ile kimi yatırımcısını sevindiren kimi yatırımcısını üzen TUPRS aşağı yöndeki grafikleri ile dikkatimizi çekiyor. Kağıt 23 Kasım civarında 120 TL/P fiyatından yükselişine başlamış ve geçtiğimiz hafta Cuma gününe yaklaşık olarak 124 TL/P seviyelerinde açılış yapmıştı.

Aralık ayının ilk haftasında ciddi yükseliş kaydederek dikkat çeken TUPRS, hafta sonu gerçekleşen G-20 zirvesinde Rusya ve Suudi Arabistan’ın arz kısıntısı ve reaksiyonunda fazla değer kaybetmiş olan petrolde gözlemlenen değer kazanımlarının desteğini arkasına aldı. Haftanın ikinci gününde yaklaşık 129 TL/P üzerinde fiyatlanan kağıt yatırımcısını sevindirdi.

HSBC TUPRS Hedef Fiyatını 150 TL’den 160 TL’ye Tavsiyeyi “AL” Şeklinde Güncelledi

150 TL'den 160 TL'ye Güncellenen Hedef Tepki Alışına Neden OlabilirTL’nin dolar karşısında değer kaybı sergilemesi ve gelişmenin derinleşmesi ile endeksin genelinde gözlemlenen değer kaybı, ardından ağırlığı yüksek olan hisselerde (THYAO, ASELS , GARAN) gevşemenin artması piyasada bozulan bir toparlanmayı gösterdi. Negatif duruş karşısında TUPRS’da gelişmeden nasibini aldı ve kazanımlarını iade etti. 

TUPRS teknik olarak ele alındığından anlık yorumlanan destek seviyesini 123,45’te gözlemleyebiliriz. 124 – 124,40 seviyelerinde hareket ediyor ve bu seviyeler güncel yorumlanabilecek direnç olarak kendini gösteriyor. Hissenin 124,40 özellikle 124,50 seviyesini sert kırması senaryosunda ise 125,00 psikolojik ve olası teknik direnci ile karşılaşılabilir. 

Hisse hafalık değişiminde %1.89 ve 52 haftalık farkında %17.97 oranında pozitif tarafta değişim gösterirken, aylık hareketinde %5.76’lık bir değer kaybı ile kaydediliyor.

GCM Yatırım Banner

500 Firma Arasında 2.7 Milyar $ ile Birincilik TUPRS’ın

TUPRS 2.7 Milyar $ ile BirinciDiğer tarafta Akdeniz İhracatçı Birlikleri AKIB tarafından ilk kez gerçekleştirilen AKIB Akdeniz İlk 500 İhracatçı Firma sonuçları açıklandı. Buna göre ilk 500 içersinde Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. 2.7 milyar $ ile birinci oldu. Sıralamada ikinci 275.2 milyon $ ile Tosçelik Profil ve Saç Endüstrisi A.Ş. olurken, üçüncü ise 275.1 milyon $ ile Şişe Cam Dış Tic. A.Ş. oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.