Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pegasus Hisselerinde Hızlı Toparlanma Bekleyen HSBC “AL” Tavsiyesine Geçti

HSBC, aşının bulunması ve pandeminin bitmesi varsayımlarıyla 2021 yazında hava yolu sektöründe toparlanma beklerken, şirket hisselerinde hedef fiyatları yükseltti.
Pegasus Hisselerinde Hızlı Toparlanma Bekleyen HSBC “AL” Tavsiyesine Geçti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türk havacılık şirketlerinin hisse performanslarına yönelik değerlendirmede bulunan HSBC fiyat beklentilerini ve tavsiyelerini değiştirdi. Bu yıl coronavirüs salgınının tüm dünyada seyahatleri kısıtlaması hava yolu şirketlerinin kazançlarını ve borsa performanslarını kötü etkiledi.

Analistler aşının bulunması ve normalleşmeye geçilmesiyle birlikte sektörün toparlanacağını düşünüyor. HSBC ise bu doğrultuda en fazla artış beklediği Türk hava yolu şirketini, Pegasus Hava Yolları olarak açıkladı.

Banka analistlerinin hazırladığı rapora göre gelecek yılın ikinci yarısında doğru PGSUS hisselerinde %31,6 yükseliş bekliyor.
Pegasus Hava Yolları Hisse Performansı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Raporda pandemiye dair belirsizlik devam etse de genel olarak iyimserliğin korunduğu bildirildi. Önümüzdeki yıl uçuşların kriz öncesi seviyeye yaklaşmasıyla birlikte sektör için daha iyi bir görünüm beklendiği söylendi. Türk havacılık sektörünü mercek altına alan banka, Pegasus hisselerinde hızlı bir toparlanma bekliyor.

Daha önce “TUT” olan tavsiyesini “AL” olarak değiştiren HSBC, Pegasus hissesi için hedef fiyatı ise 49 liradan 76,50 liraya yükseltti. 2021 yılında şirketin kapasitesinin 2019 yılındaki kapasitenin %85’i civarında olması bekleniyor. Pegasus hisseleri Perşembe günü 62,20 – 64,10 lira arasında hareket etti. Piyasaların kapanmak üzere olduğu şu dakikalarda %3,55 artıda 63,20 liradan işlem görüyor.

Türk Hava Yolları (THYAO) hisseleri için ise daha önceki “TUT” tavsiyesi değiştirilmedi.
Türk Hava Yolları Hisse Performansı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

THY hisseleri şu dakikalarda %1,42 artıda 12,16 liradan işlem görüyor. Gün içinde 12,02 – 12,36 bandında hareket etti. HSBC raporunda fiyat beklentisi 10 liradan 12,80 liraya çıkarıldı. Hisseler için yükseliş beklentisi ise %8,2 oldu. Kurum analistlerinin ele aldığı diğer şirket TAV Havalimanları (TAVHL) oldu.

GCM Yatırım Banner

Hedef fiyat %13,5’lik artışla 15,70 liradan, 22 liraya yükseltildi. TAV için de “TUT” tavsiyesi değiştirilmedi. Elde edilen verilere göre Türkiye’nin hava yolu şirketlerinin ikinci çeyrek sonunda, Avrupa’daki diğer ülkelere kıyasla çok daha iyi olduğu belirtildi. 2021 yazında THY’nin kapasitesinin %65’e, TAV’ın %70’e ulaşması bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.