Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İlk Çeyrek Kârı %79 Artan HSBC Hisseleri FTSE 100’ün Yıldızı Oldu

Avrupa'nın en büyük bankası HSBC, Ocak-Mart dönemi vergi öncesi kârında %79'luk sıçrama bildirdi. Hisseler bugün FSTE 100'ün en iyi performansı olarak öne çıkıyor.
İlk Çeyrek Kârı %79 Artan HSBC Hisseleri FTSE 100’ün Yıldızı Oldu

Avrupa’nın varlıkları bakımından en büyük bankası HSBC, 2021’in ilk çeyreğine ilişkin kazanç raporunu açıkladı. Buna göre vergi öncesi kâr 5,8 milyar dolarla bir yıl öncenin aynı dönemine göre yüzde 79 arttı.

Aynı zamanda 2019’un ikinci çeyreğinden bu yana ne yüksek seviyeye ulaştı. İyileşen ekonomik görünümü yansıtan kâr, beklenen kredi zararlarının 435 milyon dolarlık net salınımı ile desteklendi.

Gelirinin çoğunu Asya’dan elde eden Londra merkezli banka, vergi öncesi kârda beklentileri aşarken gelirinin düştüğünü belirtti. Buna göre geliri yıllık bazda yüzde 5 azalarak 13 milyar dolar oldu.

Avrupalı bankacılık devinin Londra Borsası’nda HSBA koduyla işlem gören hisseleri bugün pozitif bölgede hareket etti.
HSBC Hisseleri Yükseliş 1ç21
Kaynak: MarketWatch

Bileşeni olduğu FTSE 100 Endeksi, artan vakalarla dar bir aralıkta hareket ederken HSBC, TSİ 12.00 sıralarında endeksin en iyi performansı olarak öne çıktı. Dün 422,75 pound ile kapanış yapan HSBA hisseleri, 27 Nisan işlemlerine 422,75 pound ile başladı.

Açılışın ardından yükselişi hızlandırarak 432,50 pound seviyesini test etti. Böylelikle 2 haftanın yükseğini kaydetti.

HSBC Group CFO’su Ewen Stevenson Asya’da devam eden güç ve Asya dışında kârlılıkta önemli bir toparlanma ile bankanın çeşitli bölgelerinde güçlü performanslar gördüklerini aktardı.

“23 Şubat 2021’de stratejik planımızın bir sonraki aşamasını duyurduk” diyen CFO, son üç ayda Çin anakarasında yaklaşık 100 yeni varlık planlamacısı eklediklerini bildirdi.

Düşük karbonlu bir ekonomiye geçişi desteklemenin, küresel operasyonlar için önemli bir stratejik odak olmaya devam ettiğini dile getirerek Covid-19’un yeni çalışma yöntemleri için katalizör olduğunu söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum