Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HSBC Stratejistine Göre Dolar 2020’de Gerçekten Artabilir

HSBC’den bir stratejist, ABD dolarının 2020’de ralli yapabileceğini söyledi. Detaylar aşağıda;
HSBC Stratejistine Göre Dolar 2020’de Gerçekten Artabilir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

HSBC’den bir stratejist, ABD dolarının 2020’de artabileceğini ve para biriminin toparlanmasına yardımcı olabilecek iki bariz kanal olduğunu söyledi. HSBC’nin döviz stratejisti olan Dominic Bunning, ABD-İran gerginliklerinin ortasındaki esnekliğinin, doların ne kadar iyi bir para birimi olduğunu gösterdiğini söyledi.

Doların yen ile birlikte hala önde gelen güvenli liman para birimi olduğunu ve doların bu tür dönemlerde insanların sahip olmak istedikleri şeyi ifade ettiğini aktardı. Aynı zamanda en yüksek getirili G-10 para birimi olduğunu dile getiren Bunning, HSBC’nin temel senaryosunun esnek bir dolar için olduğunu belirtti.

Doların bu yıl önemli ölçüde toplanmasına yardımcı olacak “iki belirgin kanal” olduğunu savunan HSBC’den Bunning, şöyle konuştu:

Doların 2020’de Yükselmesi için 2 Sebep “Gelişmiş pazar tarafında büyüme toparlanmazsa, gelişmiş pazar politika yapıcıları ne yapacak? İster daha büyük bir nicel genişleme ister farklı bir varlık yelpazesi satın almak olsun, çok daha alışılmadık bir şeye zorlanabilirler.”

Avustralya Rezerv Bankası, Yeni Zelanda Merkez Bankası, ECB (Avrupa Merkez Bankası) ve Japonya Merkez Bankası’nın halihazırda para politikalarında limitlerinin sonunda olduğunu hatırlattı. Daha yavaş gelişmiş pazar büyümesinin, gelişmiş pazarlardan çok daha alışılmadık bir politika tepkisini zorladığını ancak FED’in faiz indirimleri konusunda hala politika alanı olduğunu ve bu yüzden doların bunun üzerinde yükseldiğini kaydetti.

Bunning, doların alternatif olarak, gelişmekte olan piyasalardaki ekonomik dalgalanmalar nedeniyle artabileceğini savundu.

Doların 2020’de Gelişen Piyasa Dalgalanma ArtabilirDiğer açı yükselen piyasalar açısı olduğunu belirten Bunning gibi, birçok stratejist dolar konusundaki görüş bildirdi ve pek çoğu birbiriyle uyuşmadı. Örneğin Taurus Wealth Advisors’tan Haren Shah, ABD para biriminin bu yılın ilk yarısında düşmesini beklediğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Well Fargo Securities’ten Brendan McKenna, Amerikan ekonomisinin yavaşlamasına cevap olarak doların değer kaybetmesini beklediğini kaydetti. ABD ekonomisinin 2020’de yüzde 2’nin altına düşeceğini düşündüklerini, piyasaların FED’den biraz daha gevşemeye fiyatlanacağını ve bunun da doların birçok G-10 ve yükselen para birimine karşı değer kaybetmeye başlamasına yol açabileceğini anlattı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın