Yatırım yapmaya başla!

Çin Payını Artırmak İsteyen HSBC Teknoloji Merkezlerine 1000’den Fazla İş Ekleyecek

Asya odaklı HSBC dünyanın ikinci en büyük ekonomisindeki varlığını güçlendirmek için Çin’deki teknoloji geliştirme merkezine 1000’den fazla iş eklemeyi planlıyor. İşte ayrıntılar;
Çin Payını Artırmak İsteyen HSBC Teknoloji Merkezlerine 1000’den Fazla İş Ekleyecek

Asya odaklı HSBC dünyanın ikinci en büyük ekonomisindeki varlığını güçlendirmek için Çin’deki teknoloji geliştirme merkezine 1000’den fazla iş eklemeyi planlıyor.

HSBC’nin Baş Haber Alma Görevlisi Darryl West, varlıkları bakımından Avrupa’nın en büyük bankasının, Şanghay, Xi’an ve Guangzhou’daki teknoloji merkezlerinde çalışan sayısını mevcut 7000 kişilik iş gücüne yüzde 14 ekleyerek artıracağını söyledi.

Darryl West genel merkezi Londra’da bulunan bankanın son yıllarda, dünya çapında 40 bin kişiyi istihdam eden grup teknolojisi operasyonlarına yıllık 3 milyar dolar harcadığını hatırlattı.

 HSBC Teknoloji Merkezlerine 3 Milyar Dolar HarcıyorVe önümüzdeki yılarda da yıllık 3 ila 3.5 milyar dolar yatırım planladığını dile getirdi. Sonuçta birçok küresel bankacılık şirketi, on yıldan fazla zamandır kompleks bilgi teknolojisi ağlarını sürdürmek için Çin ve Hindistan gibi düşük maliyetli yerlerde merkezler kursa da bu merkezler şu anda operasyonlarının temel bir parçası konumunda. Söz konusu merkezler, risk ve dolandırıcılık yönetimi teknolojileri geliştirip uygularken aynı zamanda bankaların müşteri çekmesini, daha hızlı ve güvenli hizmetler sunmasını kolaylaştıran dijital uygulamalar geliştiriyor.

HSBC’nin kilit bir pazarı olan Çin’deki genişleme planı da finansal sektörde ödemelerden işlemlere varana kadar pek çok alanda teknoloji kullanımı artarken geldi.

 HSBC Kilit Pazar Çin Genişleme Planı Çünkü mevzubahis, büyüyen bir müşteri tabanı ile büyük bir finansal piyasada milyarlarca dolar değerindeki perakende ve kurumsal bankacılık işi. HSBC yöneticisi West de geçen hafta Guangzhou’daki teknoloji merkezi turunda gazetecilere verdiği demeçte; “Çin anakarasında teknoloji ile yapabileceğimiz daha çok şey var. Çin’de teknolojinin benimsenmesi ve inovasyon seviyesi, diğer pazarların çok ötesinde” dedi.

Çin topraklarını yalnızca yerel pazar için değil dünya çapındaki operasyonları için de muazzam bir yetenek kaynağı olarak gördüklerinin de üzerini çizdi.

 HSBCÇin Toprakları Muazzam Yetenek Kaynağı Olarak Görüyor “Burada agresif bir şekilde işe alım yapıyoruz” diyen West, 5000’den fazla çalışanı ile HSBC’nin Çin’deki en büyük teknoloji merkezi olan Guangzhou tesisinde yapılan işlerin yüzde 30’unun yerel market için olduğunu ve payın ileride artacağını söyledi.

Öte yandan HSBC’nin Çin dışında Hindistan’daki teknoloji merkezlerinde 10 binden fazla kişiyi istihdam ettiği ayrıca İngiltere, Kanada, Hong Kong ve ABD’de merkezlerinin olduğu aktarıldı. İlaveten Çin ve Hong Kong’un 2018’de bankanın gelirlerinin yaklaşık yüzde 40’ını oluşturduğu belirtildi. HSBC CEO’su John Flint geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamada, bankanın önümüzdeki 3 yıl içinde Çin’e ve teknoloji gibi alanlara, 15-17 milyar dolar yatıracağını dile getirmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum