Yatırım yapmaya başla!

Büyüme Sürecine Geri Dönen HSBC, Bunun için Milyar Dolarlarca Yatırım Yapacak!

HSBC CEO’su, teknoloji ve Asya gibi kilit pazarlar da dahil olmak üzere 2020’ye kadar birçok alana 15 – 17 milyar dolarlık yatırım yapacağını açıkladı. Detaylar aşağıda...
Büyüme Sürecine Geri Dönen HSBC, Bunun için Milyar Dolarlarca Yatırım Yapacak!

HSBC CEO’su John Flint, bugün yaptığı açıklamada bankanın 2020 yılına kadar birçok alana 15 – 17 milyar dolarlık yatırım yapacağını belirtti. Flint yatırımın, teknoloji ve Asya’nın Hong Kong ile Çin gibi kilit pazarları da dahil olmak üzere faklı alanlara yapılacağını dile getirdi.

Bunun gerekçesinin ise şirket stratejisinin maliyet küçültmeden büyümeye doğru değişim göstermesi olduğunu söyledi. Bu duyuru John Flint’in şirket hissedarlarına HSBC’de sürdürmeyi planladığı stratejiye ilişkin ilk göstergesi olması bakımından da dikkat çekti. Zira HSBC’nin küresel imparatorluğunun daralmasıyla birlikte kar hedeflerini karşılamakta zorlandığı ve gelirlerini düşürdüğü biliniyordu.

Flint açıklamasında; bankanın temettülerini şu andaki seviyelerde sürdüreceği bilgilerine de yer verdi.

John Flint HSBC Yeni Büyüme Planı İlaveten; 2020 yılına kadar % 11’lik maddi özvarlık getirisi hedeflediklerinden bahsetti. Düşüncelerini “yeniden yapılanma döneminin ardından HSBC’nin büyüme moduna geri dönme vakti geldi” sözleriyle anlatan Flint, açıklamalarıyla büyük yankı uyandırdı.

Sonuçta; HSBC’nin planları arasında teknoloji yatırımlarını artırmak, küresel faaliyetlerini karlılığı artırmak, mevcut temettüyü korumak ve hisse geri alım sürecini başlatmak vardı.

Avrupa’nın en büyük bankası HSBC, bugün yayınlanan strateji güncellemesi ile manşetlerde yer etti.

Büyüme Sürecine Geri Dönen HSBC, Bunun için Milyar Dolarlarca Yatırım Yapacak!Mevcut stratejinin gelecekteki karlı büyüme için güçlü bir platform sunduğunu belirten John Flint stratejilerinin bir sonraki aşamasında özellikle de Asya’da büyümeye odaklanacaklarını ifade etti. Duyurunun ardından HSBC’nin Londra’da işlem gören hisseleri % 0.14 seviyesinde yükseldi ve yılbaşından bugüne kadarki düşüşü % 4.8 seviyesinde azalmış oldu.

Bu noktada; HSBC’nin blok zinciri kullanarak dünyanın ilk ticari açıdan geçerli finansal işlemini gerçekleştirdiği yönündeki habere de kısaca değinelim.

HSBC Tekrar Büyüme Kararı Aldı ve Yatırım Miktarı 15-17 Milyar Dolar!ABD’li Cargill adına HSBC ile ING arasında gerçekleştirilen ilk finansal blok işleminde; Cargill için bri kredi mektubu oluşturulmuştu.

9 trilyon dolarlık ticaret piyasasında verimliliği artırması ve hataları azaltması beklenen blockchain teknolojisi hakkında açıklama yapan HSBC yetkilisi, bir sonraki aşamada olabildiğince çok katılımcıyı programa dahil etmek istediklerini bildirmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum