Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Soruların % 80’ine Rastgele Cevap Veren Genç HQ Trivia’dan 20 Bin Dolar Kazandı!

Soruların % 80’ini şans eseri doğru cevaplayan 25 yaşındaki genç, HQ Trivia’dan 20 bin dolar kazandı. Ve Harvard Profesörü Glickman’a göre bunun olma ihtimali 178.571’de 1’di!

Geçtiğimiz aylarda Play Store’a da gelen HQ Trivia kazandırmaya devam ederken, ödülü kazananların hikayeleri de şaşırtmayı sürdürüyor. Vine’ın yaratıcıları tarafından tasarlanan ve belirli zamanlarda online bilgi yarışmaları düzenleyerek kazananlara gerçek para veren HQ Trivia’dan kazananlardan bir tanesi de 25 yaşındaki Jason Varney olmuş. Ancak onu diğer kazananlardan ayıran dikkat çekici bir özellik var. O da 20 bin dolarlık ödülü tek kelimeyle şansı sayesinde kazanması!

Çünkü Ohio’da yaşayan genç canlı yayın aracılığıyla yapılan bilgi yarışmasındaki soruların büyük bölümünü şansına güvenerek cevaplamış.

Jason Varney H Trivia'dan 20 Bin Dolar Kazanmış 28 Mart’taki yarışmaya katılan Jason Varney’nin kazandığı 20.833 dolar bu hafta PayPal hesabına yatmış. Kazandığı ödülle ilgili CNBC’ye konuşan Varney, parasını çarçur etmek istemese de kendi tabiriyle şeytana uymamak için zorlandığını belirtiyor.

Kaldı ki azımsanmayacak seviyedeki ödülü, neredeyse hiç emek harcamadan kazanmış olduğunu düşününce Varney’nin bu konuda zorlanması da gayet normal diyebiliriz.

Sonuçta o; kendisinin de belirttiği gibi yarışmayı tamamen şans eseri kazanmış keza 4’ten 15’e kadar bütün sorulara rastgele cevap vermiş.

Jason Varney 15 Sorudan 12'sini Sallayarak Yarışmayı Kazandı Harvard İstatistik Profesörü Mark Glickman’a göre Varney’nin bunu başarma ihtimali 178.571’de 1’miş. Anlayacağınız; 25 yaşındaki gencin şansı gerçekten de fazla yaver gitmiş.

Gerçi Varney, “hangi teknoloji şirketi kurucusunun Mark Zuckerberg’den daha fazla Twitter takipçisi var” şeklindeki 11. soruya yanlış cevap vermiş fakat burada da ekstra bir canı olduğu için paçayı yırtmış.

Nihayetinde son soruya gelmiş ama bu kez yanlış cevap verdiğinden eminmiş ve telefonunu uzandığı yatağa bırakarak köpeğini dolaştırmak için ayağa kalmış.

HQ Trivia Kazandırmaya Devam Ediyor Üzerini giyinirken HQ Trivia sunucusu Scott Rogowsky’nin doğru yanıtını duymuş ve işte o an gerçekten kazandığını anlamış. Kız arkadaşıyla birlikte ailesinin evinde yaşayan Varney, iyi haberi ebeveynleriyle de paylaşmış ve herkes bu haber karşısında şaşkınlıkla karışık sevinç yaşamış.

Sonuçta; Varney’nin tahminlerine göre kazandığı ödülün 5 bin dolar civarında kısmı yasal vergilere kesilecek ama geri kalan para eğitim hayatı devam eden gencin deyimiyle ona ilaç gibi gelecek.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle