Yatırım yapmaya başla!

Howard Schultz, Trump’ın Yeniden Seçilmemesi için 2020’de Başkanlığa Aday Olmayacak

Starbucks’ın önceki CEO’su Howard Schultz, 2020 seçimleri için başkanlığa aday olmayacağını açıkladı. Ayrıntılar aşağıda;
Howard Schultz, Trump’ın Yeniden Seçilmemesi için 2020’de Başkanlığa Aday Olmayacak

Starbucks’ı bir dünya devine haline getirmede büyük rolü olan Howard Schultz, yazdığı bir mektupta bu yılın başlarında yarışmayı araştırdıktan sonra başkanlığa aday olmayacağını duyurdu.

“İki partili sistemimizi reform etme ihtiyacına olan inancım değişmedi ancak Beyaz Saray için bağımsız bir kampanyanın şu anda ülkemize en iyi şekilde nasıl hizmet edebileceğim anlamına gelmediği sonucuna vardım” diyen Schultz, açıklamalarıyla dikkat çekti.

Ayrıca bu seçim döngüsünü ve ilerideki yılları bozuk sistemlerini dönüştürmek ve ulusu sarsan fırsat eşitsizliğini ele almak için cesur ve yaratıcı girişimleri destekleyerek geçireceğini söyledi.

Howard Schultz, eçim Döngüsü Gelecek Yılları Nasıl Geçirecek “Başkanlık kampanyası için hazırlamış olduğum para, bunun yerine politikalarımızda dürüstlüğü, medeniyeti ve sonuçları destekleyen insanlara, kuruluşlara ve fikirlere yatırım yapmak için kullanılacak” dedi. “Bugün yeterince insan bağımsız bir adayı desteklemeyi düşünmeye hazır değil çünkü bunun benzersiz şekilde tehlikeli olan görevdeki başkanın yeniden seçilmesine yol açabileceğinden korkuyorlar” ifadeleriyle de Trump’a işaret etti.

ABD’nin ünlü milyarderi, 1982 yılında şirkete işletme ve pazarlama direktörü olarak katıldıktan sonra Haziran 2018’de CEO rolünden istifa etmişti.

Howard Schultz, Trump’ın Yeniden Seçilmemesi için Başkanlığa Aday OlmayacakBu yılın başlarında CBS ile yaptığı bir röportajda iki parti sisteminin dışında bağımsız bir merkezci olarak başkanlığa aday olmayı ciddi şekilde düşündüğünü söylemişti. 2020’de Donald Trump’a karşı bağımsız bir başkan adayı olarak yarışmayı değerlendirdiğini belirten Schultz, Trump’ın başkan olacak niteliklere sahip olmamasıyla eleştirmişti.

Her iki partinin de Amerikan halkının iyiliği yerine intikam politikalarıyla uğraştığını öne süren Schultz, Cumhuriyetçileri ve Demokratları ülkenin 21.5 trilyon dolarlık borcu için suçlamıştı. Açıklamalarıyla oklarını üzerine çektiği Trump ise Starbucks’ın eski CEO’sunun başkanlığa aday olacak cesareti yok demiş, “Onunla ‘en zeki’ insan olmadığı konusunda aynı fikirdeyim. Bununla birlikte, Amerika halihazırda buna sahip” ifadelerini de eklemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum