Yatırım yapmaya başla!

Houston Rockets Genel Müdürü Hong Kong Tweeti için Özür Diledi

Houston Rockets Genel Müdürü Daryl Morey, Çin’in baskılarının ardından Hong Kong için özür diledi. İşte detaylar;
Houston Rockets Genel Müdürü Hong Kong Tweeti için Özür Diledi

Houston Rockets Genel Müdürü Daryl Morey, sözlerinin Houston’daki Çin Başkonsolosluğu ve Çin Basketbol Federasyonu tarafından tepkiyle karşılaşmasının ardından Hong Kong protestolarına destek verdiği tweeti için özür diledi.

Morey’nin özür dilemesi, Amerikan şirketlerinin Çin’in büyük ekonomisi içinde iş yapmak istediklerinde karşılaştıkları güçlüğü ve ülkenin otokratik hükümetini üzecek bir şey söyleme riskinin alınamadığı gerçeğini vurguladı.

Morey Pazar günü Twitter’dan, Çinli hayranlarının ve sponsorlarının sağladığı önemli desteği her zaman takdir ettiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

Daryl Morey Hong Kong Tweeti Sildi “Tweetimde, Rockets hayranları ve Çin’deki arkadaşlarım için herhangi bir suçlamaya yol açma niyetinde değildim. Sadece bir yorumlamaya dayanarak, karmaşık bir olayla ilgili bir düşünceyi dile getiriyordum. Diğer bakış açılarını duymak ve düşünmek için bu tweetten beri çok fırsatım oldu. Çinli hayranlarımız ve sponsorlarımızın sağladığı önemli desteği her zaman takdir ettim ve umarım üzülenler, niyetimin kendilerini suçlamak veya yanlış anlamak olmadığını anlayacaklardır. Tweetler benimdir ve hiçbir şekilde Rockets’ı veya NBA’i temsil etmemektedir.”

Morey’nin silinmiş tweetinde Hong Kong’a destek verip bunu özgürlük savaşı olarak nitelendirmesi Çin’in tepkisini çekmiş ve pek çok kişi onu özür dilemeye çağırmıştı.

Daryl Morey Hong Kong Tweeti Geri Adım Houston’daki bir Çin Başkonsolosluğu sözcüsü de tweete saldırmış ve Rockets’ı “hatayı düzeltmeye” şu şekilde davet etmişti: “Hong Kong konusunda Houston Rockets’ın genel müdürü Daryl Morey’in yaptığı yanlış yorumlardan dolayı çok şaşkınız. Houston Rockets’ı hatayı düzeltmeye ve olumsuz etkilerin giderilmesi için derhal somut önlemler almaya çağırdık.” Diğer tarafta NBA de şu anda Çin’in en popüler spor ligi ve ülkenin en büyük teknoloji şirketlerinden bazıları ile ortaklıklar kurdu. Ayrıca ülkede pek çok NBA mağazası açtı.

Gelen tepkilerin ardından NBA, Pazar günü yayınladığı bir bildiride Houston Rockets Genel Müdürü Daryl Morey’nin görüşlerinin Çin’deki pek çok arkadaşlarını ve hayranlarını üzdüğünü bildiklerini ve Daryl’in tweetinin Rockets ya da NBA’i temsil etmediğini açıkça belirttiğini yazdı. “Çin’in tarihine ve kültürüne büyük saygı duyuyoruz ve sporun ve NBA’nin kültürel bölünmeleri köprülemek ve insanları bir araya getirmek için birleştirici bir güç olarak kullanılabileceğini umuyoruz.” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum