Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hotiç CEO’sundan Konkordato Sürecine İlişkin Yeni Açıklama

Eylül ayında konkordato ilan eden Hotiç, geçen bu süre zarfında olumlu gelişmelere imza atarak, markanın güvenilirliğini artırdı. Şirket CEO’su Alihan Hotiç konkordato sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Hotiç CEO’sundan Konkordato Sürecine İlişkin Yeni Açıklama
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz yılın ikinci yarısından itibaren başlayan piyasa dalgalanması birçok şirketin zor günler yaşamasına sebep olmuştu. Bunlardan birisi de Türkiye’de 150 noktada mağazası bulunan ünlü ayakkabı markası Hotiç’ti. Nakit sıkışıklığı sebebiyle, geçen yılın Eylül ayında konkordato ilan eden firmadan yeni açıklamalar geldi.

Hotiç CEO’su Alihan Hotiç, konkordato sürecine ilişkin olumlu gelişmelerin olduğunu belirtti.

Alihan Hotiç, İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından verilen geçici mühlet kararı sonrasında atanan komiser heyetinin, geçen üç ay içerisinde performanslarını değerlendirdiğini söyledi. Bu doğrultuda, olumlu gelişmeleri göz önünde bulundurarak, şirketin hedeflerini gerçekleştirdiğine ve süreç sonunda başarıya ulaşacağına dair olumlu bir rapor sunulduğu aktarıldı.

Mahkeme tarafından verilen süre boyunca yaşanan olumlu gelişmeler neticesinde, şirkete olan güvenin arttığı ifade edildi.

İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin bu gelişmeler doğrultusunda iki aylık geçici mühlet süresine bile gerek duymadan, kesin mühlete hükmettiği bildirildi. Hotiç CEO’su Alihan Hotiç tarafından yapılan açıklamada; şirketin geçen bu süreç boyunca çok stratejik kararlar aldığı, tüm giderlerini kontrol altına alarak karlılık oranını artırmayı hedefledikleri ve verimlilik odaklı iş modelini benimsediklerini söyledi.

Alihan Hotiç, en önemli önceliklerinin alacaklılara olan borçların yapılandırılması olduğunu belirtti.

Komiser heyeti nezaretinde alacaklılarla anlaşarak, borçların yapılandırılmasını sağlayacaklarını aktaran Hotiç, konkordato süreci boyunca kendilerinden güveni esirgemeyen tedarikçilere, çalışanlarına ve bayilerine teşekkürlerini iletti. Ülke genelinde 150 satış noktasında hizmet veren ve 900 çalışanı olan firma, 2018 yılında yaşanan sıkıntılı süreçte konkordato ilan edenler kervanına katılmıştı.

O tarihte yapılan açıklamada, Türk lirasında meydana gelen aşırı değer kaybının ve piyasa faizlerinin öngörülebilir seviyenin çok üzerine çıkarması gibi gelişmelerin etkisiyle, kısa vadeli ödemelerde sıkıntı yaşandığı söylenmişti. Mevcut durumu sürdürebilmek ve piyasa koşullarına uyum sağlamak amacıyla başvurulan konkordato isteği, mahkeme tarafından kabul edilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu