Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Honor, Huawei’den Koptuktan Sonra Hedeflerini Yükseltti

Honor’un Huawei tarafından satılması ile beraber üretim hedeflerini artırdığı belirtildi.
Honor, Huawei’den Koptuktan Sonra Hedeflerini Yükseltti

Akıllı telefon pazarı yapılan yatırımlar ve gelişen teknoloji ile beraber hızla büyümeye devam ediyor. Son yıllarda Çin merkezli üreticiler ise pazarın büyük bölümünü elinde tutmaya başladı. Çin’in en büyük telekomünikasyon şirketi Huawei, Samsung’un ardından en fazla satış yapan üretici olarak öne çıkıyor. Teknoloji devi geçtiğimiz yıldan bu yana ABD ambargosuna maruz kalmaya başladı.

ABD tarafından ulusal güvenlik tehdidi olarak görülen şirket pek çok firmanın kara listesinde bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda Huawei artan yaptırımların da etkisiyle yeni bir karar aldı. Çinli şirket bünyesi altındaki Honor’u satma kararı almıştı.

Huawei, Honor’un satışı ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Şirket olarak yeni Honor şirketinde herhangi bir hisseye sahip olmayacak veya herhangi bir iş yönetimi ve karar alma faaliyetine dahil olmayacağız ifadelerine yer vermişti. Huawei’nin kanatları altından ayrılan Honor kendisine yeni planlar belirlemeye başladı. Şirket önümüzdeki yıl 100 milyon akıllı telefon üretmeyi hedefliyor.

Honor Payını Artırmak İstiyor

Honor Payını Artırmak İstiyor

Honor’un gelecek yıl için belirlediği 100 milyon akıllı telefon üretim adedi, şirketin pazardaki payını artırmak istediğini gösteriyor. Teknoloji şirketinin bu hedefi gerçekleştirmek için sektörün önde gelen işlemci üreticisi Qualcomm ile temasa geçtiği belirtiliyor.

Honor’un Huawei tarafından satılması ile beraber ABD yaptırımlarından etkilenip etkilenmeyeceği bilinmiyor. Şirketin 100 milyon akıllı telefon hedefinde bu yaptırımların belirleyici rol oynayacağını söyleyebiliriz.

Özellikle Google servislerinin yer almadığı telefonların küresel pazarda ilgi görmesi pek mümkün görünmüyor. Diğer yandan akıllı telefonlarda kullanılacak donanımlar için Qualcomm, Samsung, MediaTek gibi firmalarla ticaret yapılması gerekiyor. Bunun olması içinde ABD ambargosunun ortadan kalkması lazım.

Çinli şirket geçtiğimiz haftalarda Shenzhen Zhixin New Information Technology bünyesine katılmıştı. Huawei ise 201 yılında 60 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirmeyi hedefliyor. Honor’un koyduğu hedef ile Huawei’yi geçmek istediği görülüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum