Yatırım yapmaya başla!

Hong Konglu Perakendeciler Ticaret Çatışmasından Endişe Duyuyor

Hong Kong merkezli kozmetik şirketi Sa Sa International Holdings’in CFO’su Guy Look, perakendecilerin ABD-Çin ticaret savaşından endişe duyduğunu söyledi. Detaylar aşağıda;
Hong Konglu Perakendeciler Ticaret Çatışmasından Endişe Duyuyor

Hong Kong merkezli kozmetik şirketi Sa Sa International Holdings’in Mali İşler Müdürü Guy Look, çatışmanın şirketinin işleri için en büyük risk olduğunu söyleyerek ticaret savaşının perakendecileri endişelendirdiğini dile getirdi.

Hong Kong’lu zincirin yöneticisi ayrıca bu yıl Çin’in artan turist sayılarından yararlanırken endişelerin arttığını belirtti. Ticaret savaşının ikinci aşamaya girdiğini söyleyen Look; “biz, perakendeciler kristal bir küreye sahip değiliz ve bizim için ne olduğunu gerçekten görmek istiyoruz” ifadeleriyle dikkat çekti.

Şirketi Sa Sa International Holdings için en büyük riskin ne olduğunu yönündeki soruya da; “çok açık, bu ticaret savaşı ve onun etrafındaki duyarlılıkla alakalı” diyerek cevap verdi.

Hong Konglu Perakendeciler Ticaret Çatışmasını Endişeyle İzliyorTam da burada kozmetik zincirinin dün 30 Eylül’de sona eren üç aylık dönemi için kazanç bilançosunu yayınladığı vurgulandı. Zira Sa Sa International Holdings, yılın üçüncü çeyreğindeki karının yüzde 85 seviyesinde arttığını açıklamıştı. Ayriyeten Çarşamba günkü açıklamasında Sa Sa, Çin yuanındaki zayıflığı ve ticaret belirsizliğini ileriye yönelik negatif faktörler arasında göstererek, perakende ağını dikkatle genişleteceğini aktarmıştı.

Ancak yayınlanan kazanç raporunun ardından Citi, Çin’in zayıflayan ekonomisine işaret etmiş ve şirketin notunu “SAT” önerisiyle düşürmüştü.

Sa Sa International Holdings Ticaret Savaşı Keza yatırımcı hissiyatı da Sa Sa’nın hisse senedi fiyatlarının Perşembe günü yüzde 10 gerileyerek düşmesinin ardından negatif hale geldi.

Tüm bu gelişmeler üzerine konuşun Sa Sa CFO’su Look, Hong Kong, Macau, Shenzen ve Guangzhou gibi şehirleri içeren İnci Nehri Deltası’nı ekonomik olarak bütünleştirmeye yönelik ilk çabaların, Sa Sa mağazalarına daha fazla sayıda Çinli turist getirme konusunda olumlu olduğunu dile getirdi. Yönetici, Eylül ayında faaliyete başlayan yeni hızlı trenin ve geçtiğimiz ay Xi Jinping tarafından açılışı yapılan dünyanın en uzun köprüsünün faydalarından da bahsetti.

Citi ise raporunda; “Ulaştırma gelişiminden sağlanacak trafik avantajının, ılıman bir ekonominin ortasında yakın dönemde zayıflayan satın alma gücünü dengeleyecek kadar güçlü olmayacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullanmıştı. Burada Look, ticaret savaşının en azından kısa vadede bu faydaların bir kısmının etkilerini azaltacağını kaydederek harcamaların azaldığını belirtti ve “gerçekten ne olacağına bakmalıyız” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum