Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hong Kong Lideri Özür Dilese de İstifa Çağrılarını Reddetti!

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Başyöneticisi Carrie Lam, bugün yayınlanan konuşmasında özür dileyerek dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Detaylar aşağıda;
Hong Kong Lideri Özür Dilese de İstifa Çağrılarını Reddetti!
Yorum

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Başyöneticisi Carrie Lam, kendisi adına yapılan istifa çağrılarına rağmen görev süresini tamamlamaya kararlı olduğunu söyledi. Bugün televizyonda yayınlanan konuşmasında dikkat çekici açıklamalarda bulunan Lam, hükümetin yasama konusunda halkla iletişim çabalarında güven kazanamadığı takdirde düzenleme çalışmalarının yeniden gündeme alınmayacağını dile getirdi.

Pekin’in Hong Kong üzerindeki etkilerini genişletme arzusu ile çok geniş destek alan yerel protesto hareketi arasında sıkışıp kalan Lam’in bugün ikinci kez geri adım attığı görüldü.

Carrie Lam Özür DilediNitekim kendisi Cumartesi günü, suçluların Çin’e iade edilmesine izin verecek tasarıyı süresiz olarak askıya alacağını açıklayarak protestocuların zaferinin sinyalini vermişti. Bununla birlikte halk, askıya alma kararının yetersiz olduğunu belirterek tasarının tamamen kaldırılmasını istemiş, ayrıca Carrie Lam için istifa çağrılarına devam edilmişti.

Ne var ki bugünkü konuşmasında Lam, yol açtığı korku ve kaygıların giderilememesi halinde tasarıyı ilerletmeyeceğini söyleyerek halkın desteğini kazanmak için çok çalışacağını bildirdi.

Carrie Lam İstifa Çağrılarını Reddetti Öte yandan Lam’in şahsen özür dilemesi de dikkat çekti ki protestocular daha önce Carrie Lam’in hükümet sözcüsü aracılığıyla özrü dilemesine tepki göstermişlerdi. Bu kez ise Hong Kong lideri, gazetelere “içten özrü” ile manşet oldu. Günler süren protestoların ardından ilk kez basın toplantısı yapan Carrie Lam; “Sorumluluğun çoğunu şahsen üstlenmem gerekiyor. Bu da tolumda tartışmalara, anlaşmazlıklara ve endişelere neden oldu. Bunun için Hong Kong halkına en içten şekilde özrümü sunuyorum” dedi.

Topluma hizmet etmek için hiçbir zaman elinden geleni esirgemediğini belirten Carrie Lam, konuşmasına şöyle devam etti: “Ancak bu olay, başyönetici olarak farklı çıkarları daha iyi dengelemek, hayatın her kesimini daha fazla dinlemek, toplumumuzu ilerletmek için hala öğrenecek ve yapacak çok şeyim olduğunu fark etmemi sağladı.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu