Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hong Kong Hükümeti Kripto Paraların Perakende Ticaretini Yasaklıyor

Teklif yasal hale gelirse bölgede sadece milyoner insanlar kripto para ticareti yapabilecek.
Hong Kong Hükümeti Kripto Paraların Perakende Ticaretini Yasaklıyor

Kripto para piyasasında yaşanan dalgalı dönem ile beraber kısıtlayıcı düzenlemelerin de hız kazandığı görülüyor. Son olarak Hong Kong hükümeti perakende yatırımcılar için kripto para ticaretini yasaklamaya hazırlanıyor. Finansal Hizmetler ve Hong Kong Hazine Bürosu, Kasım 2020’de başlayan olası bir perakende kripto ticareti yasağı konusundaki istişarenin sonuçlarını açıkladı.

Hong Kong’un düzenleyici kurumu FSTB, ticareti yalnızca nitelikli yatırımcılarla sınırlarken, kripto borsaları için kapsamlı bir lisanslama rejimi çağrısında bulundu. Yasalara göre yaklaşık 1 milyon dolar değerinde portföyü olan kişiler profesyonel yatırımcı olarak nitelendiriliyor.

Hong Kong kripto para düzenlemesi

FSTB’nin, önerinin yasaya geçişini kolaylaştırmak için sonuçlarını Hong Kong’daki yasa koyucular önünde sunmayı planladığı bildiriliyor. Öneri kabul edilirse şehirdeki kripto borsaları için kısıtlayıcı düzenlemeler yürürlüğe girmiş olacak.

Hong Kong’da kripto ticaretini en az 1 milyon dolar değerinde portföyü olan kişilerle sınırlandırılması, şehir nüfusunun %93’ünün kripto para birimlerine erişimini engellemiş olacak. Bazı paydaşlar, bu hareketin hükümetin finansal inovasyonu teşvik etme hedefine aykırı olduğunu savunarak geçmişte plandan memnuniyetsizliklerini dile getirdi.

Hong Kong hükümeti ayrıca şehrin Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nu halihazırda yetkilendirilmiş kripto borsalarının lisanslarını geri çekmesi için yetkilendirmek için hazırlıklar yürütüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum