Yatırım yapmaya başla!

Hong Kong’un Çin’e Teslim Edilmesinin 22. Yılında Binlerce Kişi Sokaklara Döküldü

Hong Kong’daki demokrasi yanlısı göstericiler, şehrin 1 Temmuz 1997’de İngiltere’den Çin’e devredilmesinin 22. yıl dönümünde sokaklara döküldü.
Hong Kong’un Çin’e Teslim Edilmesinin 22. Yılında Binlerce Kişi Sokaklara Döküldü

Hong Kong’daki demokrasi yanlısı göstericiler bugün, yani şehrin 1 Temmuz 1997’de İngiltere’den Çin’e devredilmesinin 22. yıl dönümünde sokaklara döküldü.

O zamandan bu yan Çin’in özel yönetim bölgesi olan Hong Kong’da insanlar her yıl demokrasi talebinde bulunmak için toplanıyorlardı. Organizatörler geçen yıl yaklaşık 50 bin kişinin toplandığını söylerken polis, gösterilerin zirvesinde 10 binden az kişinin toplandığını söylemişti.

Ancak suçlunun iade tasarısı nedeniyle haftalardır devam eden gösterileri dikkate alan bazı uzmanlar, bu yıl çok daha fazla insanın bir araya geleceğini öngörmüştü.

Hong Kong Çin’e Teslim Edilmesinin 22. Yılında Sokaklara DöküldüBu arada ayrı bir Hong Kong gösterici grubu ise Pazar ve Pazartesi günü, düzeni sağlamaya çalıştıkları için yerel polise ve Pekin’e destek amaçlı toplandı. Sonuçta bölgeyi karmaşaya iten gösterilerin ardından Hong Kong hükümeti 15 Haziran’da tasarıyı askıya almış, sonrasında ise göstericiler tarafından istifası istenen Carrie Lam halktan özür dilemişti.

İngiliz kolonisinin Çin’e tesliminin 22. yıl dönümünde konuşan Carrie Lam, bugün de halka benzeri açıklamalarda bulunarak seslendi.

Hong Kong’un Çin’e Teslim Edilmesinin 22. Yılı Carrie Lam KonuşmasıSon aylarda meydana gelen olayların, halkla hükümet arasında tartışmalara yol açtığını söyleyen Carrie Lam, şöyle dedi: “Bu olayla bir politikacı olarak kamuoyundaki görüşleri her zaman doğru bir şekilde anlamaya ihtiyaç duymam gerçeğini, kendime hatırlatmak zorunda olduğumu anladım. Bu olaydan sonra dersi öğreneceğim ve hükümetin gelecekteki çalışmalarının topluluğun isteklerine, duygularına ve görüşlerine daha yakın ve daha duyarlı olmasını sağlayacağım.”

Ayrıca kendisinin Hong Kong hükümeti ile birlikte halkın güvenini yeniden kazanmak ve Hong Kong’un yeni bir başlangıç yapması için çabalarını ikiye katlayacaklarını dile getirdi. Eurasia Group ise bu yılki yıl dönümünün iade faturasının çözülmemiş doğası nedeniyle oldukça değişken olmaya başladığını aktardı. “Bazı demokrasi yanlısı güçler, faturanın yalnızca kısmen geri çekilmesinin uzlaşmasını kabul etmiş olsa da diğerleri tamamen geri çekilmek ve Carrie Lam’in istifası için savaşmaya devam ediyor.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum