Yatırım yapmaya başla!

Honeywell CEO’su Küresel Yavaşlama Endişelerine Rağmen İşlerin İyi Gittiğini Söyledi

Şirketler küresel büyümeye dair alarm veriyor olsa da Honeywell CEO'su Darius Adamczyk, işlerin oldukça iyi göründüğünü söyledi. İşte detaylar;
Honeywell CEO’su Küresel Yavaşlama Endişelerine Rağmen İşlerin İyi Gittiğini Söyledi

Üçüncü çeyrek kazanç sezonu küresel ekonomiye dair uyarı işaretleri veriyor olabilir. Ancak Honeywell CEO’su Darius Adamczyk, işlerin aslında oldukça iyi göründüğünü söyledi.

Bugün verdiği demeçte Adamczyk, geleceği tahmin eden şeyin rezervasyonlar olduğunu ve onların rezervasyon performanslarının çok, çok güçlü olduğunu dile getirdi.

Çin, Orta Doğu, Latin Amerika ve benzeri yerlerde iki haneli rezervasyon kazancı sağladıklarını ve Avrupa’nın bile neredeyse iki basamaklı kaldığını vurguladı.

Honeywell CEO'su Küresel Yavaşlama Endişelerine Rağmen İşler İyi Amerikan çokuluslu holding şirketi halihazırda 120 milyar dolar değerinde ve hisse senetleri bu yıl yüzde 27 kazanç sağladı. Geçtiğimiz haftaki üçüncü çeyrek sonuçlarında da hisse başına kazanç beklentilerini aştı ve 2019 için yıllık beklentisinin tabanını yükseltti. Ancak gelir FactSet’in belirlediği 9.12 milyar dolarlık beklentinin altında kalarak 9.086 milyar dolar oldu. Şirket tam yıl satış tahmininin zirvesini de düşürdü.

Darius Adamczyk ise küresel çevrenin güçlü kaldığını belirterek; “aslında geleceğimizin bir göstergesi olan rezervasyonlardan çok memnun kaldım” dedi.

Honeywell CEO Çok Güçlü Rezervasyonlar Var Şirketin küresel kapsamına rağmen Adamczyk, yerel tedarik zincirlerine odaklandığını ve tarifelerin uygulanmasını yönetme konusunda başarılı olduğunu savundu. Yine de ABD ile Çin arasında adil bir ticaret kararı almak isteyeceğini aktardı.

“Özellikle çokuluslu şirketlerin CEO’ları başta olmak üzere diğer tüm CEO’larla oldukça tutarlı olduğumu düşünüyorum, bu anlaşmazlığın çözülmüş olduğunu görmek isteriz” diyen Darius Adamczyk, bu ayın başlarında biraz ilerleme kaydedildiğini vurgulayarak bunun devam etmesini umduğunu söyledi.

“Bu sadece saf tarife açısından değil, her iki yönde de güven faktörü. Umarım iki yönetim bir araya gelir ve birlikte bir şeyler yaparlar.” dedi. Öte yandan Honeywell güç gösterisi yapsa da başka çokuluslu şirketler aynı derecede parlamadı. Örneğin Caterpillar, beklenti altı 3. çeyrek bilançosunda “küresel ekonomik belirsizlik” nedeniyle zayıflığın devam edebileceğini söyledi

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum