Yatırım yapmaya başla!

Honda’nın Elektrikli Araçlara Yönelik Olan Zeka Dolu Şarj İstasyon Projesi!

Honda Power Manager mantığında ortaya çıkardığı yeni nesil şarj teknoloji tekniğini dünyaya gösterdi. İşte detaylar...
Honda’nın Elektrikli Araçlara Yönelik Olan Zeka Dolu Şarj İstasyon Projesi!

Honda’da EV araçlar için alternatif şarj etme yolları geliştirmeye başladı. Daha doğrusu üzerine farklı teknik geliştirdi desek daha açıklayacı olacak. Son senelerde oldukça artan seri üretim full elektrikli araçlara, batarya dolumlarını gerçekleştirecekleri pratik istasyonlar geliştiriyorlar. Honda’nın sunduğu, yakınlarda gösterilen Hollanda Hükümeti’nin başlatacağı şarj noktalarına oldukça benzer bir uygulama.

Japon marka projedeki işbirliğini EVTEC ve The Mobility House şirket bünyelerinde oluşturuldu. Sonuçta elde edilen şarj teknolojisi, çekilen elektriğin yanında fazlasını geri gönderebilme özelliğine de sahip. Honda’nın girişimi yerinde ve dolum ihtiyaçlarını karşılayabilecek seviyede.

Sistem Vehicle-toGrid veya V2G tekonoloji ekipmanı sayesinde ana şebekeden elektrik çekebiliyor.

Honda Yeni Şarj Merkezleri

Genel kalıp olarak ince bir nokta üzerine kurulan şarj ekipmanın da dönüşüm olayı olacak. Yani enerji alınabildiği gibi fazla olan enerji şebekeye tekrar aktarılabilecek. Totalde 940V kapasiteli çalışan istasyon mantığı, 150 kW civarlarında enerji sağlayacak.

Yenilenebilir bu sistem de aynı anda şarj edilebilecek araç sayısı da fazla olacak.

Honda Yeni Şarj Merkezleri Güneş Panelleri

Güneş panelleri sayesinde oluşturulan enerjiyle, aynı anda 4 arabanın bataryası doldurulabilecek. Güvenli olduğu aktarılan Honda’nın yeni sistemiyle, büyük oranda şarj sorunlarının çözüleceği ön görülüyor.

Tesla’nın Supercharged istasyonlarına bakıldığında Honda’nın sisteminin daha detaylı ve mantıksal yönünün ağır bastığını görüyoruz. Tabi ki en büyük özelliği transfer olayı. Son teknoloji ışığı altında güneşten faydanlanma odaklı buluşlarının yapılması, işin ikinci etabında da fazlasıyla işe yarar ve mantıklı olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum