Yatırım yapmaya başla!

Honda En Yeni Elektrikli Aracının İsmini Belirledi!

Honda, Urban EV konseptin ismini belirlemesinin yanı sıra, diğer modellerinde kullanacak en yeni hibrit motorundan da söz etti.
Honda En Yeni Elektrikli Aracının İsmini Belirledi!

Honda’nın yeni elektrikli otomobilinin ismi belli oldu. Urban olarak lanse edilen aracın adını farklı bir şekilde düşünürken sadece “E” olarak geldi. O da zaten EV yapısını belli ediyor. Honda’nın yatırımlarını hızlandırdığı yeni nesil araç yapısındaki yeniliklerinden de söz edildi.

Japon marka, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda üretim modeline en yakın şeklinde gösterdiği Urban EV hakkında halen daha tam detay vermese de sevimli duruşunun elektriksel alt yapısı hakkında ufak da olsa bazı bilgilere sahibiz. İşte detaylar…

Honda, şehir içi araç tarzını yansıttığı E serisi için güzel şeyler düşünüyor.

VW Golf’ün MK1 Rubbet kasasına benzettiğimiz Honda E, LED’lerin çevrelendiği yuvarlak, çok sempatik duran bir ön görünüme sahip. Minimalist bir yaklaşımla gidilen stil konusu, teknolojik kameralı dikiz aynasıyla birleştirilmiş. 5 kapılı hatchback otomobiller arasında sağlam rekabet ortamı yaratacak Japon, tam elektrik modunda geliyor.

Honda E, sürüş mesafesi ve pil dolum süresiyle kullanıcılara zorluk çıkartacak maddeleri ortadan kaldırmış.

Honda arka aksa hazırladığı elektrik motoruyla E’yi yerinden hızlı şekilde kaldırabilecek. Marka için iyi bir takviye olacak modelin tam dolu pillerle 200 km’den fazla gitmesi bekleniyor. Sistemde güzel olan ise 30 dakika içerisinde bataryaların doluluk oranını %80 seviyelerine getirilebilecek olması.

En az dış kısım kadar kabindeki atmosfer de insanların beğenisini kazanacaktır.

Küçük alanların otomobili iç mekanında bir Mercedes MBUX veya Bayton’un o eşsiz dijital ekran duruşlarını verebilmiş. Başarmış da! İki kollu, fonksiyonel direksiyon yapısı arkasında ekranlar, üst torpidoyu iki taraflı kaplıyor.

Çözünürlüğü iyi duran ekranlar, taban kısımlarında ve vites düğmesi etrafında verilen masif kaplamalarla aynı zamanda zengin hissiyatı da yansıtmış. Diğer bir konu olan Honda’nın Avrupa çapında sattığı 22.000 elektrikli otomobil sayısı da piyasadaki tutunmasını gösteriyor.

Odak noktasını “E” ile birlikte diğer modellerine çeviren Honda, yeni nesil Jazz ve mevcut CR-V Hybrid araçlarını en yeni hibrit i-MMD güç aktarım organlarıyla besleyecek. Gelecek planlarında ise 2025 yılına kadar Honda, tüm model gamını elektriklendirmek istiyor. Hatırlatma olarak; yeni nesil Honda Jazz’ın lansmanı Tokyo Otomobil Fuarı’nda olacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum