Yatırım yapmaya başla!

Honda’nın Banyolu Otonom Şehir Aracı Konsepti “Onseen”

Özel bir tasarımcı Honda Onseen adında yaptığı banyolu otonom aracı oldukça ilgi çekti.
Honda’nın Banyolu Otonom Şehir Aracı Konsepti “Onseen”

Otomobillerimizde banyo yapma! Birkaçımız bunun hayalini kurmuş olabilir ancak genellikle bu karavanlara yönelik bir aktivite olurdu. Hayallerin sınırı olmadığı gibi kimse de çoğu zaman saçma demez. Koreli bir tasarımcı otonomlaşan araç dünyasında çıtayı yukarıya taşıyarak, konfor donanımlarında çığır açıcı bir şey düşündü.

Gelecekte otomobillerin içinin tamamen oturma düzeninden oluşacağı iyice belli olmaya başladı. Ve işlevsellikleri de öyle. Renault’un EZ otonom serilerine kattığı Pod’un ardından Volvo özerk kamyonuyla ilk defa kendi kendine yükünü taşıdı. Bunları gördükten sonra da haliyle araç içi banyo da düşünebilir!

Hanbeom Lee isimli sanatçı, otonom dünyasını daha yaşanabilir şekle sokmaya çalışmış.

Onseen adını verdiği konsept, tamamı elektrikli bir aktarma organı kullanıyor. Ortalama bir Golf büyüklüğündeki modelin iç mekan ögelerinin çoğu standart arabadaki gibi olmamasından dolayı, fazlasıyla alan sunuyor.

Çizimlere bakılırsa Lee, 2 kişinin seyahat etmesini düşünüyor.

Koltuk düzenini görüp anladıktan sonra işlerin aracın diğer yarısında değiştiğini görüyoruz. Gimbal teknolojili bir su geçirmez kabin, tek bir düğme ile su ile doldurulabiliyor. Koltuklar masaj işlevselliğine sahip. Ayrıca buhar tahliyesi için delikler de unutulmamış.

Çıktığı zaman ve sonrasında “banyolu özerk otomobil” her daim ilginç olmaya devam edecektir.

Anlayamadığımız ve kafamızda soru işareti kalan kısım; silindirik banyo bölümü sadece banyo yapmak için mi kullanılacak. Yani normalde birkaç kişiyle seyahat edilebilecek ama istenildiğinde tek bir hücre banyo yapmak için ayrılabilecek!

Fikir gerçekten ilginç. Bildiğimiz kadarıyla “otomobillerde banyo fikri sizce nasıl olurdu” diye tüketicilere bir anket yapılmadı. Uzun yolculuklarda biraz rahatlamak amaçlı düşünülmüş olsa da bu tip 4 metrelik otonom araçları genellikle şehir içi kullanım hayallerinde rastladık. Belki de sonradan Honda’nın City Car‘ı Maybach ölçülerine kavuşturulur!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum