Yatırım yapmaya başla!

2. Nesil Honda NSX’ten Daha Önce Yapılan Replikası: “Civic NSX”Başlığı okuduğunuzda kafanız karışmış olmalı. Honda grubunun dillere destan spor arabası NSX’i hepimiz biliyoruz. Bilmiyorsak da geçen hafta Acura tarafında 1000 NSX örneğinin toplatılmasından sonra öğrenmişizdir. Çoğu zaman astronomik rakamlarda seyreden araçların birebir kopyalarını denk gelmişsinizdir. Yalnız bunlar Çin yapımı değil.

Bahsettiğimiz kendi imkanlarıyla biri veya birileri tarafından kendi garajlarında yapılanlar. Bugatti Veyron’un neredeyse aynı olan replikasını daha iyi anlamanız amacıyla buradan bakabilirsiniz. Kendilerine “Mekaniker” diyen kişilerin çalışması bizce en güzeli olmuş.

2014 yılında yapılan aracın altında bir Civic yatıyor. Kaporta, ızgara, farlar ve hava girişleri değiştirildi. NSX’e benzetilmesi için her şey yapılmış. Profil içinde acayip benzetme çalışmaları yapılmış.

Tavanın eğiminden tutun da kapı çizgilerine kadar NSX’e yakın yapılmaya çalışılmış. En fazla jantlardan ele verir diyecek olsakta, bizce o kısma gözlerinizin kayacağını düşünmüyoruz.

Görüntülerin çekilme tarihine baktığımızda Mekaniker grubu gerçek modelden daha önce replikasını yapmış oluyor. Durum karışık olsa da kesinlikle ilgi çekici.

Arka kısmından devam edecek olursak; NSX olmaması için hiç bir neden göremiyoruz. Kesme – kaynak işleriyle, fotoğrafın aynısı Civic’e işlenmiş. Endonezya’da yapılan ve gerçeğinden 1 yıl önce inşa edilen replika söz bırakmıyor.

Cadde de yürüyorsunuz ve karşınıza böyle bir kırmızı Honda çıktı. Onun Civic olduğunu anlayamayacağınız garanti! Taki içerisine girene kadar. Kokpit işi pahalı olduğu gibi daha zordur. O yüzden zamanı ileride yaşayan gençler bu kısma pek girmemiş.

Araba üzerinde sağlam kafalar çalışmış ve büyük emek var. 2012 Detroit Otomobil Fuarı’ndan gördükleriyle çıkışına 1 yıl kala yapılan replika NSX, manevi olarak çok değerli. Sizce de bu ilham verici çalışma harika değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum