Yatırım yapmaya başla!

Honda Gran Turismo Concept: Geleceğin NSX’i Şekilleniyor!

Honda, Gran Turismo işbirliği ile geleceğin Vision modelini gösterdi. Tasarım ve gücün kusursuz buluşmasına buyurun beraber bakalım...
Honda Gran Turismo Concept: Geleceğin NSX’i Şekilleniyor!

Honda, çalışmalarına Gran Turismo konsept ile boyut kazandırdı. Honda ile Gran Turismo arasındaki işbirliği ile doğan bu konsept, tasarımı ile değişen Japon stillerinin uygulandığı resmi aracıda oldu diyebiliriz. Baktığımızda yapı olarak agresiflik tarafı ağır basıyor. Amerikan ve Japon tasarımcıların orta noktada buluşarak çıkardıkları bu şaheser ile küresel tasarım ödülü alındı.

Ve haksız bir kazançta değil! Coupe aracın tahmini 2022 yılında hangi kimliği alınacağı bilinmiyor. Herkesin yaptığı gibi bizim de yakıştırmamız yeni çıkacak S2000 yönünde. Japon R8 lakabıyla sunulan NSX’de olabilecek seçenekeler arasında.

Honda Sports’un konsept hali yine Audi göndermeleriyle dolu.

honda gran turismo duruşu

Aerodinamik öğelerin gelişiminde hassas davranan Honda ve Gran Turismo ekibi, derin hava kanalları ve kaput yapısının eğilimli sivri duruşu esrarengiz yapısının çıkmasına yardımcı olmuş.

Güçlü duruşunun ardında keskin hatlı vücut yapısını oluşturan öğeler sağlıyor.

honda gran turismo arka görünümü

Uzanan çizgilerin arka kısımda birleşimleri de içimizdeki duyguları harekete geçirmeye yetiyor. Toyota FT-1 tarzında yapılan far altı hava açıklığı, toplu arka duruşuna çok yakışmış.Kademeli duran Led farları da bagaj yapısının kavisli şekline iyi oturtturulmuş.

Karbon fiber vücudunun altına saklanan ünite de gelişimden payını almış.

900 kg’lik ağırlığa sahip Vision Gran Turismo’ya, kütleye fazla gelecek motoru görev için çağrılmış. 2.0L hacimli yine V-TEC ile devam eden Honda, 404 hp güç üretmeyi başarmış. 8 ileri çift debriyaj sistemi ile aktarımlar yapılıyor. Hız hedeflerine baktığımızda 3.5 sn civarlarında kalkış bekleniyor. Maksimum sürati ile gelen bir bilgi yok.

Honda’nın Spor Vizyon aracı şekil yönünden etkileyici. “Güçlerin Rüyaları” simgesini taşıyan Vision Concept, hangi açıdan bakarsanız hava olayını çok iyi çözmüş. Hıza odaklı olarak pistlerin vazgeçilmezi olmaya çalışan büyük adaylar içerisinde olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum