Yatırım yapmaya başla!

Honda & GAC Ortaklığından Doğan Elektrikli Araç: “Everus EV Concept”

Honda, Çin merkezli ilk elektrikli aracı Everus'u Pekin Otomobil Fuarı'na getirdi. Dış yapısıyla genç kesime karşı güzel bir hediye olacak gibi duruyor.
Honda & GAC Ortaklığından Doğan Elektrikli Araç: “Everus EV Concept”

Otomotiv markaları dünyada nasıl bir yol izleceğini ve yatırım kısımlarını nerelere yapacağının yönünü çizmeye başladılar. Sorun mu bilemiyorum ancak bazı çıkış yapacak ilk ve de onun elektrikli versiyonları sadece Çin için düşünülüyor. Nissan’ın Uzak Doğu ülkesinde üreteceği ilk model Sylphy’yi buna en yakın örnek olarak verebiliriz.

Pekin Otomobil Fuarı’na gelen bir misafir de bu sefer Honda’nın ilk Çin modeli olan Everus EV gösterildi. Japon markanın güncel model tasarımları üzerinden gidilen araç, sağlam bir alt yapıya sahip. Honda’nın GAC şirketinin ortaklığında gösterilen kompakt crossover tarzı aracı, her açıdan beğenileceğine eminim.

Everus’un aydınlatma kısımlarını biraz aza indirgediğimiz zaman gerçek çıkış yapısını kafamızda oluşturabiliriz.

Görünüm özgün havada olup, far içeriği mavi ışıklarla elektrikli araç olduğu ifade edilmiş. Alt kısımda geniş bir havalandırmaya sahip olan tampon bulunuyor.

Ayrıca dik ince Led aydınlatmalarda tamponun şişkin kısmına tam oturtturulmuş.

Yan bölgeden uzaktan da olsa Toyota’nın CH-R’ını andırıyor.

Özellikle normalden daha heybetli gözüken kaputu, tavan açıları Toyota’dan alındığı hissi doğuruyor.

Everus’un da son derece sportif karakterli, herkese yetecek hacimlerde olduğunu görülebiliyor.

Mini tarzı farklı tavan renk uygulaması sanırım bu Honda modelinde de olacak.

Açıkçası yakın tarihte Honda’nın VW Golf MK1 şekillerindeki Urban EV’sini bekliyorduk. Ortaya hızlı atılan bu aracın piyasa da vakit kaybetmemek için üretildiğini düşündürüyor.

HR-V’yi andıran stilleri ile de Çin’de Honda yapısı benimsenmiş olacak.

Fuar alanında yeni gösterime giren Everus’un iç mekan resimleri ve motor teknik verilerine dair bilgiler sunulmadı. Nissan’da olduğu gibi Honda’da otomotiv dünyasının hedef yılı olan 2025 kadar 20 farklı EV araç çıkartacak.

Değerler daha verilmese de Everus’un tam dolu şarda 300 km üzerinde menzili olacağını düşünüyorum.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum