Yatırım yapmaya başla!

Honda Binlerce Aracını Güvenlik Açığı Yüzünden Toplatıyor!

Honda, FC5 C stun sorunundan sonra şimdi de hatalı araç üretimine dayalı 900 bin aracı geri çağırmaya hazırlanıyor. İşte detaylar...
Honda Binlerce Aracını Güvenlik Açığı Yüzünden Toplatıyor!

Özellikle geçtiğimiz 5 yıl içerisinde hiç duymadığımız kadar Japon otomobil firmaların üretim hatalarını duyuyoruz. Artan maliyetlere göre, araçların fiyat yükseltimesi yerine gördüğümüz gibi malzeme kalitesinden çalınıyor.

Aylardır Honda’nın FC5’de oluşan göçük sorunana takılan dünya, şimdi de minivan sınıfı bir aracın bazı emniyet donanımlarında hata gözlemlendiği bildirildi. Ve bu hatalardan dolayı trafikte bazı yaralanmalı olaylar yaşandığı raporlara geçmiş.

2011-2017 yılları arasında üretime alınan Honda Odyssey mini van araçlarının arka emniyet kemelerinde hata belirlenmiş.

Honda Odyssey Hatalı Üretim

Geri çağrılacak 900 bin adet Odyssey modelinin çoğunlu ABD’de buluyor. Sadece 2 bin adedinin ülke dışına satışları yapılmış.

Honda Odyssey Emniyet Kemeri

Japon şirket, bu sorunun anlaşılmasını 46 adet hafif yaralanmalı vaka bildirimleri üzerinden anlaşıldığını bildirdi.

Honda Odyssey Emniyet Kemeri Hatası

Honda’nın aylardır süren sıkıntıları ve son çıkan emniyet eksikliği dünya gözünde nasıl karşılanır bilemiyoruz. Honda’nın BMW ve Toyota ile adının karıştığı skandal davaları da halen sürüyor.

Yakın zamanda paylaştığımız Subaru ve Nissan’ın usulsüz araç üretimine dayalı işler yapması da Japon devlerini bir hayli sıkıntıya sokmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum